Kde a v kolika letech jste začínal s fotbalem?
„S fotbalem jsem začínal v osmi letech v týmu Agrykola Warszawa."

Jakými kluby jste zatím prošel, jak dlouho jste v nich hrál a jaké soutěže jste hrál?
„Deset let jsem strávil v mládežnických týmech týmu Agrykola Warszawa. Za muže jsem hrál rok v týmu Delta Warszawa, který v Polsku působil ve třetí lize. Pak jsem odešel na Slovensko, kde jsem tři roky působil v druholigovém HFC Humenné a rok v druholigovém MFK Zemplin Michalovce. Poté jsem se na podzimní část sezony vrátil do Polska, kde jsem hrál za třetiligový KP Piaseczno. Posledním angažmá před Jiskrou byl rok a půl v druholigovém LAFC Lučenec."

Vedete si statistiky? Kolik jste až dosud dal gólů?
„Dal jsem šest gólů v polském angažmá (Delta Warszawa, KP Piaseczno) a sedm branek na Slovensku (HFC Humenné, LAFC Lučenec)."

Jste pověrčivý a máte nějaký rituál před utkáním?
„Ano, mám rituál. Když vstupuji na trávník, tak se pokaždé pomodlím."

Můžete srovnat polský, slovenský a český fotbal? Jaké jsou hlavní rozdíly?
„To je těžké srovnávat. Myslím si, že to vše je velmi podobné ať už v kvalitě, přístupu, nebo úrovni tréninků. Samozřejmě, na Slovensku jsem hrál druhou nejvyšší soutěž, takže se trénovalo dvakrát denně, bylo to víc profesionální. V Jiskře Domažlice hodně hráčů vedle fotbalu normálně pracuje. V tom je asi největší rozdíl."

Jak jste se ocitl v Domažlicích a proč právě tady?
„Přesně už si nepamatuji, ale vím, že mi někdo volal a ptal se mě, zda nechci zkusit fotbal v Čechách. V tu dobu jsem byl už šest let na Slovensku, cítil jsem, že potřebuji nějakou změnu, tak jsem se rozhodl, že to zkusím."

Co děláte v Domažlicích během týdne, když zrovna nejste na hřišti?
„Chodím do posilovny, hraji playstation, občas se podívám na dobrý film nebo si přečtu knížku. Někdy si zajedu do Plzně nebo do Prahy."

Byl nějaký problém zvyknout si na Chodsku?
„Samozřejmě to na začátku bylo těžké, ale s každým dalším dnem jsem se cítil lépe a už jsem si zvykl."

Kolikrát za rok a na jak dlouho se dostanete domů?
„Domů jezdím málokdy. Z Domažlic je to kolem osmi set kilometrů, cesta autem trvá minimálně deset hodin, takže domů se podívám jen když se nehraje liga a je pauza. Domů se tak dostanu za rok asi dvakrát, v létě na tři až čtyři týdny, v zimě mohu doma pobýt o týden déle."

Vaši rodiče musí mít velký smysl pro humor, když svá dvojčata pojmenovali Mateusz Daniel a Daniel Mateusz…
„Máte pravdu, asi tak to bylo. Je to sranda, ale my jsme rádi, že se tak rozhodli."

Na Střelnici jste přivedl bratra, ale to je obránce. Jenže nám teď spíše chybí útočník. Nemáte ještě jednoho bratra typu Lewandowskiho nebo Brozeka?
„To jste trefil, skutečně mám ještě třetího bratra. Jmenuje se Michal, je o čtyři roky starší. Taky hrál fotbal. Dva roky jsme spolu všichni hráli na Slovensku za HFC Humenné. A právě Michal byl útočník. Dneska už však pracuje ve Varšavě a fotbal hraje jenom občas."

Domažlice nejsou velkoměsto, ale zahrál jste si tady proti prvoligovým Teplicím, Plzni či Budějovicím, druholigovým Pardubicím a nebo Karviné… Překvapilo vás, že i tak malý klub může v poháru opakovaně dojít tak daleko a utkat se s takovými soupeři?
„Pokud je tým kvalitní, věří si a tvoří jej dobrá parta, tak může porazit skutečně kohokoli. To, kam až jsme s Jiskrou došli, mě překvapilo, ale pokaždé jsem pevně věřil, že můžeme postoupit ať už přes České Budějovice, Karvinou, nebo Bohemians. Dva roky po sobě jsme ukázali, že všechno je možné, jen si člověk musí věřit."

Jaké jsou vaše fotbalové plány?
„Do léta mám v Jiskře platnou smlouvu, pak se uvidí. Samozřejmě chci zkusit hrát co nejvýš a je jedno, jestli to bude v Čechách, na Slovensku nebo v Polsku."

Vizitka 

Narodil se 16. února 1987 ve Varšavě. Vystudoval střední školu – obor informační management. Je svobodný. Výška: 181 cm. Váha: 77 kg. Post: obránce, defenzivní záložník. Hraje pravou nohou. Přezdívka: Mati. Oblíbené číslo dresu: 23. Oblíbený fotbalový klub: FC Barcelona. Oblíbený hráč: Roberto Baggio. Oblíbené jídlo: kuřecí salát. Oblíbený nápoj: šťáva z čerstvě vymačkaných pomerančů. Zájmy: motorismus, hudba, filmy, poker a všeobecně sport.