„Výsledek 3:0 je pro nás hodně pozitivní," říká na úvod svého pozápasového hodnocení Purkart. Jiskra jela do Horních Měcholup jako favorit. Domácí se totiž potácí na předposlední příčce tabulky a sestup je nemine. „Soupeř byl ale houževnatý. Měcholupy nastoupily s hodně mladými hráči, kteří bojovali a hráli velmi důrazně," komentuje domažlický lodivod výkon domácích. „Ze začátku jsme s jejich stylem měli trochu problémy a hra byla vyrovnaná. Měli jsme jednu tutovku, kterou ale Petráček nedal," říká Purkart k průběhu prvního poločasu.

Hosty poslal do vedení ve 28. minutě uzdravený kapitán týmu Petr Mužík. „Poté, co jsme vstřelili první branku, začali jsme získávat půdu pod nohama," glosuje dále trenér Jiskry.

Celý zápas se odehrával za nepříjemného dusna, i přesto však Chodové dokázali ve druhém poločase přidat další přesné zásahy.
Ty padly v rozmezí několika desítek sekund. V 68. minutě se trefil Petráček a o tři minuty později na konečných 0:3 z pohledu domácích upravil Bárta. „Ve druhém poločase jsme soupeře značně přehrávali a ty góly přišly. Poté jsme si ještě vytvořili nějaké další šance," říká Purkart. „V zápase jednoznačně rozhodla naše zkušenost a byli jsme kombinačně lepší," vypočítává trenér faktory, které rozhodly o vítězství jeho mužstva.

„Dokázali jsme si s houževnatým stylem Měcholup poradit a to rozhodlo. Tentokrát tedy můžeme být spokojeni. Takhle nějak bychom měli naše zápasy hrát," uzavírá Stanislav Purkart. Jiskru čeká v sobotu poslední zápas sezony, doma v něm hostí tým Štěchovic.