Můžete čtenářům přiblížit vaše fotbalové začátky. V jakém klubu to bylo a v kolika letech?
„S fotbalem jsem začal v pěti letech ve Zbůchu. Jednou odpoledne jsem vyrazil s bráchou a rodiči za kulturou ke hřišti do tamního hostince. Shodou okolností tam akorát trénovali kluci s míčem, tak jsem se k nim přifařil a od té doby je fotbal pro mě sport číslo jedna."

Ze Zbůchu jste zamířil do Viktorie Plzeň. Jak velký skok to byl, co se týče počtu a náročnosti tréninků?
„Skok to byl samozřejmě veliký. Do té doby jsem to bral tak, ze si jdu po škole dvakrát v týdnu zahrát s klukama fotbal a o víkendu do ´sousední´ vesnice na zápas. Přestoupil jsem v jedenácti letech do Plzně na 33. Základní školu, kde jsem měl pět hodin tělocviku týdně a po škole každý den trénink. Byl to zápřah, ale bavilo mě to…"

Jste pověrčivý a máte nějaké předzápasové rituály?
„Pověrčivý nejsem a ani rituály nemám nebo o nich nevím."

Se kterým spoluhráčem z vaší pestré minulosti jste si fotbalově nejvíce rozuměl?
„Asi s Michalem Holým. Hráli jsme spolu v žácích i dorostu v Plzni. Ten mě vždy dokázal najít, tak jak jsem potřeboval."

V Domažlicích jste od roku 2010. Na jakou sezonu tady vzpomínáte nejraději a proč?
„Nejraději vzpomínám na postupovou sezonu z divize. Byla to moje teprve druhá sezona v mužích a hned postupová. Bylo to super! Uvidíme, jestli k ní nepřibude ta letošní."

Myslím, že jste ze současného kádru Jiskry nejrychlejším hráčem a kdyby měl Bolt běžet s míčem, dýchal byste mu na záda… Za kolik dáte stovku?
„Abych pravdu řekl, tak tohle nevím. Nikdy mi to totiž nestopli." (smích)

Jiskra přezimovala na šesté příčce tabulky ČFL. Je to pro vás ucházející výsledek nebo jste čekal, že budete výš?
„Musím říct, že současná sezona je strašně vyrovnaná. Když se podíváte na tabulku třetí ligy uvidíte, jak malé jsou mezi mužstvy rozestupy. Stačí dvě výhry a jste o kus nahoře. A to nemluvím o tom, jak to vypadá za námi. Takže s umístěním spokojen moc nejsem, ale s počtem bodů celkem ano."

Máte za sebou fantastické tažení pohárem. Jaký výsledek z pohárových zápasů byl pro vás největším překvapením?
„Nejvíce mě překvapil v našem pohárovém utkání výkon ´Bohemky´. Čekal jsem od ní větší kolotoč, a když to vidím takhle zpětně, tak naše výhra byla zcela zasloužená."

Minulou zimu vás přibrzdilo zranění, takže jste pak do jarní části sezony šel s mankem v přípravě. Letos se vám dařilo a to i střelecky, což je po odchodu Došlého a trestu Dvořáka dobře. Cítíte, že to na jaře bude ono?
„Příprava pro mě začala dobře. Začalo se mi dařit. I střelecky jsem se párkrát prosadil, za to jsem moc rád. Ale ke konci mě přibrzdil natažený stehenní sval, který jsem musel doléčit. Myslím, že úvodní část jarní sezony hodně napoví, jak to se mnou bude. Nechme se překvapit."

Můžete popsat vítězný gól, kterým jste v přípravě nepotěšil Láďu Čabu z Vltavínu?
„Ten byl hodně kuriózní (smích) Někdo z našich naváděl balon zleva do velkého vápna soupeře. Na jeho rohu vystřelil na branku, ale míč mu sjel a letěl za mnou kolem penalty směrem na pravý rohový praporek. Zanožil jsem a od mé paty se míč odrazil míč."

Projeví se podle vás zranění Petra Mužíka v přípravě, odchod Petra Došlého a stopka Franty Dvořáka ve výsledcích na jaře?
„Tak Petr Mužík se do do prvního mistrovského utkání uzdravil, ale někdo musí dávat góly za Došláka. Kdybych to byl já, byl bych jedině rád. A jak zastoupíme Frantu na hrotu? Uvidíme."

Kde by se měla Jiskra nacházet na konci sezony, abyste byl vy osobně spokojen?
„Co nejvýš. Spokojený bych byl, kdybychom byli do třetího místa."

Jak vidíte vaši budoucnost v Jiskře Domažlice?
„O své budoucnosti v Jiskře jsem ještě nepřemýšlel. Uvidíme co přinese tento rok."

Kde podle vás budete za nějakých deset patnáct let? Budete pořád hrát, trénovat nebo si od fotbalu dáte pokoj?
„Profesně nevím, ale ze sportovního hlediska se chci dál angažovat do fotbalu, nejlépe v roli trenéra mládeže nebo něco podobného. To by mě moc bavilo. Ale dokud to zdraví dovolí, chci hrát."

Vizitka Lukáše Bezděka:

Narodil se 16. 2. 1990 v Plzni, pochází ze Zbůchu a momentálně bydlí ve Vochově u Plzně. Zatím je svobodný. Měří 186 cm, váží 82 kg. Hraje oběma nohama, silnější má pravou. Číslo dresu 12. Nejoblíbenější jídlo: karbanátky s bramborem od dědy. Další záliby: Rád hraje volejbal, stolní tenis a hokej.