Na Domažlice po přesunu časů utkání z nedělního dopoledne na sobotní odpoledne už sice na podzim nechodilo tolik diváků, ale ty, kteří chodit mohli, Mužík a spol. potěšil sedmi výhrami. Pouze jednou se zapíjel žal a jednou se remizovalo. ´Kouzlo´ Střelnice si tabulkový soused Domažlic uvědomuje. Vždyť jej vede bývalý Purkartův asistent Robert Vágner. „Jiskra je doma extrémně nebezpečná ze standardních situací, musíme se vyvarovat zbytečných faulů kolem vápna," říká Vágner. „Domažlice jsou nahoře, mají doma dobré výsledky, takže tam jedeme s tím, abychom neprohráli a uhráli nějaký bod." A třinecká posila FC Radek Szmek jej po klubový web doplňuje: „Musíme začít hlavně bojovností a doufáme, že tam něco uhrajeme."

Chomutov přes zimu posílil Jankovský ze Sokolova a Hruška ze Zlína. S ohledem na chomutovské nitky do Teplic a na Slavii jsou na soupisce také slavistický útočník Tafat a teplický Čajič. V záloze operuje ghanský Kwame Adjei.

Na úvod jara Chomutov porazil Převýšov 3:0, ale výkonem hlavně v první půli nenadchnul. Přesně naopak to bylo s Jiskrou. Ta měla v Roudnici pár dobrých příležitostí, jenže je neproměnila a prohrála 1:2.

Trenér Purkart stále nemůže počítat s hroťákem Františkem Dvořákem, jehož žádost o prominutí zbytku trestu za podzimní štulec otravnému soupeři z Horních Měcholup disciplinárka zamítla. Otazník visí nad startem Daniela Pyrky, který se zranil při tréninku. K dispozici nebude ani dvacetiletý ´dravec´ Zdeněk Kasýk. Tomu v přípravě jeden z obránců Staňkova ´prošlápl´ koleno, poranil vnitřní vazy a týmový lékař nařídil tři týdny klidu.

Vypadá to, že si premiéru na Střelnici odbude na hrotu Petráček. „To není jediná varianta, ještě mám v hlavě dvě možnosti, uvidíme po tréninku a jaký bude zdravotní stav kádru. Myslím ale, že oproti utkání s Roudnicí nějaká změna v sestavě proběhne. Do zápasu jdeme s odhodláním vyhrát, ale nečeká nás nic jednoduchého. Chomutov začal jaro dobře a má nepříjemné mužstvo. Připravit se musíme na vysoké hráče soupeře, který má nebezpečné standardky. Navíc nám chce oplatit podzimní porážku," říká trenér. V top formě po zlomině malíčku ještě bohužel není Petr Mužík. „Petr je pro nás nepostradatelný, ale ještě mu chybí fyzička. V Roudnici vydržel sedmdesát minut, ale každým dnem je to lepší," dodává. Jiskra se ještě snaží dotáhnout do zdárného konce příchod slovinského obránce Nina Dirnbecka.

Na sobotní duel sedmého týmu třetí ligy s šestým Chomutovem je na Střelnici nachystáno hlavní hřiště s přírodní trávou. Výkop je ve 14.30 hodin. Utkání řídí sudí Makovička s asistenty Průchou a Rejžkem.

Jiskra Domažlice x FC Chomutov
Sobota 15. března od 14.30 hodin Městský stadion Střelnice

Dosavadní vzájemná bilance: 12.11.2011 ČFL 14. kolo Domažlice – FC Chomutov 4:1, 09.06.2012 ČFL 31. kolo FC Chomutov – Domažlice 1:0, 24.11.2012 ČFL 16. kolo Domažlice – FC Chomutov 2:2, 17.04.2013 ČFL 33. kolo FC Chomutov – Domažlice 2:1, 17.08.2013 ČFL 2. kolo FC Chomutov – Domažlice 0:1.

Program 19. kola: Sparta Praha B – Čáslav (NE 10.15, TC Strahov), Strakonice – Horní Měcholupy (SO 10.15, SCM Mladé UMT), Meteor Praha – Štěchovice (NE 10.15, Bedřichovská UMT), Králův Dvůr – Kunice (SO 14.30), Chrudim – Karlovy Vary (SO 10.15), Kolín – Roudnice nad Labem (NE 14.30), Domažlice – Chomutov (SO 14.30, rozhodčí Makovička), Převýšov – Admira Praha (NE 10.15), Zápy – Jirny (NE 14.30).