Můžete zavzpomínat na své fotbalové začátky? V kolika letech a kde jste s fotbalem začal, kdo vás k němu přivedl a jak na ty začátky vzpomínáte?
„Začal jsem ve čtyřech letech. Děda se mě zeptal, jestli bych chtěl hrát fotbal, nebo hokej, tak jsem si vybral fotbal. Začínal jsem v pražském Motorletu. Jméno svého prvního trenéra si ale nepamatuji, dost se to střídalo. Vzpomínám na tohle období rád, byla tam dobrá parta kluků."

´Progůgloval´ jsem si vás, ale moudřejší nejsem. Můžete uvést na pravou míru informace, že Pokrovskij, nejlepší hráč Radotína, míří z Pražského přeboru do třetiligového Meteoru, kde jste pak zmiňován na soupisce ´áčka´ i ´béčka´ a k tomu ještě na postech obránce, záložníka a útočníka. Na Nike Fotbal se o vás psalo jako adeptu na výběrové testy v Arsenalu. Dále jste byl nejlepším hráčem zápasu AC Bongo Bongo…
„Takže, z Radotína jsem šel na půl roku do Meteoru, nejdříve jsem hrál pár zápasů za B tým Meteoru a poté jsem nastupoval v A týmu. Hrál jsem skutečně vše, co říkáte, dá se říct, že jsem takový univerzál. (smích) S tím Nike Fotbal to byl výběr od Nike, který absolvoval testy v tréninkovém centru Sparty na pražském Strahově. Dostal jsem se až do finále testů, ale do celosvětověho finále, které se konalo v Londýně před zraky Arsena Wengera, jsem těsně nepostoupil. Arsenalu fandím už dlouho a je to můj sen si tam jednou zahrát, tak uvidíme, jestli se mi to někdy poštěstí. AC Bongo Bongo je tým hanspaulské ligy. Hrál jsem za něj s kamarády ze střední školy."

Vedete si statistiky? Jak jste na tom s góly?
„Teď jste mě zaskočil, protože si statistiky nevedu. Nějaké góly jsou, ale rozený šutér nejsem." (smích)

Jste pověrčivý a máte nějaký rituál?
„Ano, dá se říct, že trochu pověrčivý jsem. A rituál mám."

Pojďme k Domažlicím. Jak došlo k tomu, že jste se zde ocitl?
„Šlo to přes mého manažera a šéfa Radotína pana Šeráka. Na Meteoru neklaplo hostování, tak se naskytla příležitost jít do Domažlic a já to beru jako výzvu."

S jakými cíli na Chodsko přicházíte?
„Jak říkám, je to pro mě výzva. Hraje se tu dobrý kombinační fotbal, což mám rád. Rád bych, kdybychom se s Jiskrou udrželi v horní části tabulky. Osobně bych si přál skončit do sedmého místa. Myslím, že tým na to určitě mám. Troufám si dokonce říct, že je i na víc."

Jsou pro fotbalistu z Prahy Domažlice neznámý pojem?
„Ne, ne, Domažlice znám už z mládežnických soutěží, takže to pro mě neznámá není."

Podle výčtu momentálně zraněných to bohužel vypadá, že jste si pro příchod nevybral nejvhodnější dobu, protože Jiskra bez Mužíka je jako Plzeň bez Horváta, ztráta Javorského je rovněž bolestná. To musí mrzet, ne? Přijít jako posila, chtít něco dokázat a hned v prvním zápase tým přijde o dvě opory…?
„Ano, určitě je to bolestné. Jsou to oba výborní fotbalisté. Snad se brzy uzdraví, ale do té doby to musíme zvládnout bez nich."

Naskočil jste hned, jak jste viděl zápasy s SK Zápy, Převýšovem a Kunicemi?
„Řekl bych, že to byly vyrovnané zápasy plné bojovnosti. Bohužel s Kunicemi se nám nepovedlo zvítězit. V Zápech jsme hodně chtěli vyhrát i náš výkon tak vypadal a zaslouženě jsme vyhráli. S Převýšovem jsme také šli za výhrou a podařilo se, za což jsme všichni moc rádi."

Sedmnáctého května hraje Jiskra s Meteorem, těšíte se? Porazí podle vás Jiskra váš bývalý klub?
„Ano, na zápas s Meteorem se těším. Myslím, že se nám podaří zvítězit, pokud budeme hrát svoji hru plnou pohybu a pěkných akcí."

V Domažlicích zůstáváte i přes týden. Jak zde trávíte volný čas?
„Chodím do posilovny a trénuji i ve volných chvílích. Potom nějaký relax, jdu se podívat po městě…"

Vidíte své angažmá na Chodsku jako krátkodobou záležitost, nebo byste rád zůstal déle?
„Uvidíme, to budeme řešit až na konci aktuální sezony."

Vizitka hráče

Narodil se 17. 6. 1992 v Praze. Je mu 21 let. Bydlí na Praze 5 ve Stodůlkách. Rodinný stav: svobodný. Vystudoval střední školu managementu a služeb s maturitou, obor management sportovních zařízení. Výška 180 cm, váha 83 kg. Hraje pravou i levou nohou. Post: krajní obránce nebo defenzivní záložník. Oblíbené číslo: 23. Oblíbené jídlo: gnocchi s kuřecím masem. Oblíbené pití: pomerančové cappy. Další záliby: tenis, posilovna, plavání a mimo sport třeba kafe nebo playstation s kamarády.