Domažlice – Karlovy Vary 1:0

Hosté přijeli posilněni o pětici hráčů druholigového Sokolova, jehož jsou farmou. V karlovarském dresu tak nastoupili například obránce Blažek nebo záložník Kobylík, ale hlavně do zmy kanonýr Domažlic Petr Došlý. Naštěstí pro Jiskru z obávaného třetiligového kanonýra udělali v novém působišti průměrného záložníka. Přesto to byli domácí, kteří po celý zápas tvořili hru.

V prvním poločase se hrálo prakticky na jednu branku. Jiskra se tlačila do zakončení, kde jí ovšem chyběla přesnost. Do kabin se tak šlo za bezbrankového stavu.

Domažlice dobývaly brankáře Krbečka i v druhé půli, zatímco hosté se soustředili na bránění. Kýžená gólová odměna ale nakonec pro Jiskru přišla. Už v nastaveném čase totiž Jiskra zužitkovala svůj tlak. Vítězství 1:0 přesným ale hlavně šťatsným zásahem zařídil Jiří Bárta.

Domažlice tak po dvanáctém vítězství v sezoně poskočily na 10. místo tabulky, zatímco Karlovy Vary zůstávají na 16. příčce a budou bojovat o záchranu. „Za vítězstvím jsme šli až do konce a je zasloužené," řekl trenér Jiskry Stanislav Purkart. Domažlice hrají další utkání už v sobotu 17. května, kvůli finále Poháru České pošty Sparta Praha - Viktorie Plzeň nezvykle už od 10:30 hodin. Hostí pražský Meteor, farmu prvoligových Bohemians Praha.

Poločas: 0:0. Branka: 91. Bárta. ŽK: 1:3 (78. Bezděk - 10. Ivasko, 37. Kobylík, 81. Krbeček). ČK: 0:0. Rozhodčí: Benedikt – Němec, Kouba. Diváků: 200.

Jiskra Domažlice: Ticháček - Bauer, Dvořák (57. Bezděk), Braun, Petráček (89. J. Šot), Bárta, Leitl, Javorský, M. Pyrka, Kasýk (57. D. Pyrka), Pokrovskij (83. Vojtko). Trenér: Stanislav Purkart.

1. FC Karlovy Vary: Krbeček – Blažek, Tůma, Hruška, Tuhela, Benda (84. Plechatý), Ivasko, Nerad, Došlý (78. Hudec), Kobylík, Geňo. Trenér: Pavel Medynský.

18. SK Strakonice 29 3 5 21 26:75 -49 14

Ostatní zápasy 34. kola: Čáslav – Strakonice 1:0 (1:0, 39. Hoffman), Meteor Praha – Sparta Praha B 3:2 (1:1, 6. Budínský, 49. Vaitkunas, 80. Míča – 33., 69. Konate), Králův Dvůr – Horní Měcholupy 2:0 (0:0, 14., 90. Sabou), Chrudim – Štěchovice 1:0 (1:0, 45. Vácha), Kolín – Kunice 2:0 (1:0, 3. Stejskal, 62. Sedláček), Převýšov – Roudnice n. L. 2:3 (1:2, 40. a 77. Bodlák – 7. Kučera, 42. a 57. Petrášek), Zápy – Chomutov 0:5 (0:1, 15. a 67. Szmek, 47. a 75. Česlák, 82. Pikl), Jirny – Admira Praha 3:0 (2:0, 13. Mbah, 32. Stehlík, 77. Vandas).