O uplynulém víkendu však proti sobě šli jako trenéři dvou mužstev, která bojují o pozice v ČFL. A spokojenější byl rozhodně Robert Vágner. „Do utkání jsme vstoupili dobře a vytvořili si šanci, kterou jsme ale v desáté minutě neproměnili. Domácí nás tak potrestali a dali dva góly," říká kouč Chomutova.

Hosté však před dvěma stovkami diváků stihli ještě do poločasu srovnat. „Ukázali jsme svoji sílu a za nepříznivého stavu se nevzdávali. Hráči poctivě makali a snížili jsme na 2:1. Poté domácí přišli o vyloučeného Bártu a my stihli vyrovnat. To byly zlomové okamžiky utkání," ohlíží se bývalý reprezentační útočník za průběhem sobotního zápasu.

„Do druhé půle jsme šli s trpělivostí. Podařilo se nám dát další branku a i přes vyrovnání Domažlic z penalty jsme deset minut před koncem urvali tři body," shrnuje Vágner a vrací se k setkání se svým někdejším souputníkem z Plzně. „Se Standou se známe už dlouho z našeho působení ve Viktorce. Před zápasem i po něm jsme si volali. Bavili jsme se o našich i domažlických hráčích," řekl Vágner.

Méně důvodů ke spokojenosti měl po utkání právě Stanislav Purkart. „Do zápasu jsme vstoupili trochu nervózně. Poté jsme se ale dostali do tempa a dali dvě branky. Myslím navíc, že jsme mohli mít i dvě penalty, které ale rozhodčí neodpískal," říká kouč Jiskry.

Stejně jako Vágner, i Purkart si myslí, že utkání se rozhodovalo po vyloučení Bárty a brance Chomutova na 2:2. „Dostali jsme se pod tlak a hrát téměř hodinu v deseti proti silnému Chomutovu, to bylo těžké," přiznává Stanislav Purkart.

„Až do konce jsme bojovali o bod. Bohužel to nevyšlo," konstatuje domažlický trenér. 

Jeho tým inkasoval ve dvou jarních zápasech šest branek a nezažívá povedený vstup do druhé poloviny soutěže. „Budeme muset zapracovat na defenzivě. Vše ale pramenilo z toho, že jsme hráli o deseti. S tím si tým jako Chomutov dokáže poradit," uzavírá své hodnocení kouč Stanislav Purkart.