Jiskra Domažlice – FC Chomutov 3:4 (2:2)
V úvodu zápasu o sobě dali nejprve vědět hosté, ale střela Hrušky z úhlu z levé strany skončila po zásahu domácích vedle Houdkovy branky. Po Česlákem rozehraném rohu vznikl před domácí brankou závar, ale Hruška zamířil z úhlu vedle vzdálenější Houdkovy tyče. Poté zastavil na druhé straně rodící se šanci domácího Bezděka odpískaný ofsajd. V 9. minutě nepotrestal rozhodčí Makovička faul na pronikajícího Brauna a z následující akce mohli hosté skórovat, ale na Pikl usměrnil Vaitův centr zprava, z malého vápna nad Houdkovu branku. Ve 12. minutě ‚nabil' domažlický Leitl nabíhajícímu Javorskému, ale jeho volej z 19 metrů vytlačil chomutovský brankář Zaťko na roh. 13. minuta byla pro hosty smolná, protože jim po levé straně pronikl Petráček, od brankové čáry odcentroval a nabíhající Leitl uklidil míč zblízka do sítě – 1:0.

Hosté zahrozili v 16. minutě, ale závar před Houdkem vyřešili jen nepřesnou střelou. O minutu později si Petráček zopakoval svůj průnik podél lajny, ale tentokrát zakončil z úhlu nad chomutovskou branku. V 19. minutě vystihl s chutí hrající Leitl špatnou rozehrávku hostů, zmocnil se míče a tváří v tvář Zaťkovi zvýšil ze 14 metrů na 2:0.

O tři minuty později opět Leitl zatáhl míč po pravé straně, zpětnou přihrávkou našel Mužíka, ale jeho střelu volejem, zpoza šestnáctky, Zaťko zneškodnil. Z protiútoku jen těsně nedosáhl na centr před Houdkovou brankou hostující Szmek. Ve 24. minutě posunul přihrávku z hloubi pole hlavou Bezděk, ale Zaťko stačil míč před Leitlem zachytit. Když poté zmařilo aktivitu domácího Petráčka ofsajdové postavení, museli domácí odvrátit Piklův tr. kop, ale ve 27. minutě si na Česlákem zahraný rohový kop nejlépe naskočil snědý Ghanec Adjei a hlavou snížil na 2:1.

O sedm minut později se před chomutovskou brankou vytvořila nepřehledná situace, akci zakončil volejem domácí Braun, kterému však vlétl do střely šlapákem jeden ze soupeřů. Rozhodčí nechal nepochopitelně hru pokračovat i přesto, že otřesený Braun zůstal ležet metr před šestnáctkou. Ve 38. minutě se po Mužíkově rohovém kopu dostal k hlavičce u vzdálenější tyče Růžička, ale usměrnil míč mimo Zaťkovu branku. Stejně se vedlo o dvě minuty později Braunovi, když se snažil z 11 metrů usměrnit odražený míč. Domácí ve snaze o ofenzívu trochu zapomněli na zadní vrátka, do kterých vlétl Szmek, a Bárta musel „zatáhnout záchrannou brzdu", protože by tento chomutovský útočník postupoval sám na Houdka. Uviděl za to červenou kartu a to se poté ukázalo jako jeden z rozhodujících momentů zápasu. S tr. kopem Pikla si domácí ještě poradili, ale v poslední minutě první půle se štírek Hruška na levé straně uvolnil, centrem oslovil Pikla, pro nějž nebyl problém míč u vzdálenější tyče nasměrovat za Houdkova záda – 2:2.

Ve druhém poločasu se ze hřiště vytratila fotbalová krása, když domácí po Bezděkově akci, zakončené pádem Zaťka pod jeho nohy, vyklidili pole, a vědomi si oslabení se více věnovali defenzívě. Hosté byli aktivnější, ale na domácí zadáky nemohli dlouho vyzrát. V 50. minutě odvrátili Chomutovští Mužíkův tr. kop na roh a o minutu později si poradili i s tr. kopem domácího kapitána. Hra se v této fázi hry nastěhovala do středu hřiště a nebezpečných akcí na obou stranách bylo poskrovnu. Po hodině hry pronikl hostující Hruška opět po levé straně, centrem našel Szmeka, ale jeho hlavička skončila nad Houdkovou brankou. Domácí kontrovali jen Bezděkovým průnikem, zakončeným slabou a nepřesnou střelou z těžkého úhlu. Až v 67. minutě zúročili Chomutovští svoji mírnou převahu, kdy střídající Tafat odcentroval zprava a nehlídaný Szmek zblízka usměrnil míč za Houdkova záda – 2:3. Domácí stačili odpovědět v 74. minutě, kdy do pokutového území vlétl Javorský, Nobst si pomohl faulem a z pokutového kopu nedal Mužík Zaťkovi šanci – 3:3. Závěr zápasu patřil hostům, ale zatímco centr Nobsta stačili domácí ještě odvrátit, na Čajičovu střelu z šestnáctky, kterou ‚otřel' o levou Houdkovu tyč, nikdo zareagovat nestačil – 3:4. Domácím v tomto zápasu rozhodně nechyběla bojovnost, ale více než poločasové oslabení bylo proti tak kvalitnímu soupeři, jakým se ukázal být Chomutov, nad jejich síly. ⋌(vok)