Zdeněk Hašek, trenér Roudnice: „Domažlice byly na první kolo hodně těžký soupeř. Nechci se nějak zastávat hráčů, ale my se dva měsíce na něco připravujeme a pak vypadá terén tak, jak vypadá. Hřiště se nedá kropit, válcovat, vegetaci neporučíte. Ale je fakt, že nám terén nenahrál. Bylo to spíš vítězství vůle než umění. Nemáme tak soubojové mužstvo jako soupeř, přesto jsme to zvládli. Bylo to však těžké a stálo to hodně sil. Utkání nebylo na pohled hezké, bylo spíš o standardních situacích. V prvním poločase jsme měli štěstí, že se to dvakrát odrazilo tak, že Domažlice nemohly zakončit, ve druhé půli zase naopak. Pomohl nám první gól. Něco jsme si řekli v kabině a vyšlo to, Muja se trefil. Hráči se vydali, ale vím, že je v nich víc. Byli trochu zabrzdění. Umíme hrát lepší fotbal. To přijde s terény a klidem."

Abid Mujagič, střelec gólu Roudnice: „Na tom terénu bylo docela těžké kombinovat, míč hodně odskakoval. Nemohli jsme hrát to, co jsme předváděli v přípravě. Za gól jsem rád, mám za sebou těžké období, pomůže mi to do dalších zápasů. Hlavní ale je, že pomohl týmu a my máme tři body."

Stanislav Purkart, trenér Domažlic: „Nemyslím si, že jsme přijeli s výrazně defenzivní taktikou. Hráli jsme to, co jsme si řekli. Čekali jsme, že se domácí budou tlačit dopředu. Takticky jsme to sehráli dobře, Roudnici jsme do ničeho nepustili, naopak jsme sami měli dvě tutovky. Vyhrál šťastnější tým. Ta prohra mě mrzí spíš z toho pohledu, že jsme dostali zbytečné góly, které bychom dostávat neměli. Co se týče ambicí, tak chceme hrát pohledný fotbal, čeřit vody nahoře, ale uvidíme, jak se soutěž rozjede." ⋌(lpo)