Arsenal Česká Lípa – Domažlice 4:0 (3:0)
Domácí začali aktivně a už ve 4. minutě se ujali vedení. Třetí akci domácích totiž zastavil Mandous ve vápně faulem na dorážejícího Hozdu a nařízenou penaltu proměnil ranou do horní části branky Sedláček – 1:0. O sto dvacet sekund později měl po příhře agilního Broschinského druhý gól na kopačce opět Sedláček, brankář Houdek však předvedl bravurní zákrok. Následně dopravil českolipský Novotný po přihrávce od Gibaly míč do branky podruhé, ale kvůli ofsajdovému postavení nebyl gól uznán. Domažličtí bez Došlého, který byl na lyžařském kurzu, se na útočnou polovinu podívali poprvé po deseti minutách hry, ale o šanci se sami připravili. Na nepřesné kombinaci ztroskotala i jejich další akce v 16. minutě. O dvě minuty později dostal domácí Novotný přesný pas a překonal Houdka – 2:0.

Ve 20. minutě mohl Arsenal potrestat Jiskru za nepovedený útok, když Sedláček přenesl hru na Broschinského, který centrem na protější stranu vápna hledal Ježdíka, ten však stál v ofsajdu. První nebezpečnou střelu hostů si ve 22. minutě připsal Mužík, ale jeho volný přímý kop mezi tyče nemířil. Po půlhodině hry domažlický stoper Bauer upadl v souboji s Novotným, takže se před autorem druhého gólu otevřela dálnice až před Houdka, ale samostatný únik nezakončil přesně. To se mu povedlo až dvě minuty nato, kdy dostal pas za obranu a úspěšně složil reparát – 3:0.

Na druhé straně zahrozili Jarina a Bezděk, obě střely ale domácí zblokovali. Ve 39. minutě byl faulován Matas, hosté měli výhodu přímého kopu, a gólman Arsenalu Procházka musel zasahovat při Mužíkově technické střele do šibenice.

V úvodu druhé půle byly agilnější Domažlice, ale územní převahu nedokázaly přetavit v gól. Procházka nejprve lapil Mandousův centr, poté musel boxovat trestný kop Mužíka po faulu domácích na Jarinu. Při další standardce hostů nabil Mužík Knakalovi, ale jeho bomba zasáhla pouze hradbu těl hráčů České Lípy. Čtvrthodinku, v níž měli míč ve své moci více Chodové, ukončil ve dvaašedesáté minutě Schönův výpad. O dvě minuty později završil druhý hattrick na jaře Novotný – 4:0.

Jiskra si největší šanci zápasu vypracovala v 68. minutě, kdy po přímém kopu Mužíka a následné hlavičce Bauera vytasil Procházka parádní robinsonádu. Pátý gól domácích měl na noze Ježdík po příhře Novotného, ale jeho pokus minul tyč Houdkovy branky o dva metry. Po sérii střídání, kdy mimo jiné šel ze hry výtečný Mužík ohrožený karetním trestem, chyboval Procházka při odkopu, ale jeho zaváhání nedokázal Bárta potrestat. Čestný úspěch hostů měl v 87. minutě na kopačce Dvořák, ale váhal příliš dlouho a trefil pouze protihráče.

Ve zbytku utkání už žádný gól nepadl, a tak mohli Českolipští slavit vítězství, díky němuž se jednak vyhoupli na čtvrté místo v tabulce a také udrželi jarní neporazitelnost. Domažličtí zůstávají na osmé příčce, mají však odložený zápas s FK Králův Dvůr k dobru. V sobotu 30. března od 15.00 hodin hostí na Střelnici SK Zápy, kterým mají co oplácet.

Ohlasy z utkání:

Radim Nečas (trenér České Lípy): „Odehráli jsme velice dobrý první poločas. Do utkání jsme vstoupili aktivně tak, jak jsme chtěli. Vstřelili jsme rychlé góly a celkem jsme první půli kontrolovali. Měli jsme tam ale ještě několik dalších šancí, nedotáhli jsme některé brejky, ale i tak jsme vyhráli úvodní dějství 3:0. V prvních patnácti minutách druhé části jsme se nemohli dostat do hry, byli jsme trochu pasivní. Nakonec jsme ale dali čtvrtý gól a zbytek zápasu už kontrolovali. Sice jsme mohli ještě nějaké góly přidat, ale jinak jsem celkově spokojen."

Stanislav Purkart (trenér Domažlic): „Česká Lípa byla podobný soupeř, jako Roudnice nad Labem, kde jsme remizovali. Také má ambice na postup. Tentokrát se soupeř rychleji vyrovnal s hrbolatým terénem, praktikoval jednoduchou hru, získával balony po našich nepřesnostech, když jsme se nesmyslně snažili o kombinaci. Hlavně jsme však prospali začátek utkání. Ve druhé půli jsme si vytvořili územní převahu, ale domácí čekali na brejky. Po jednom z nich završil Novotný hattrick, přitom jsme na něj naše hráče upozorňovali. Stopeři jej však nepokryli, nepřebírali si jej, jak bylo zapotřebí. Nyní nás čeká série, kdy v sobotu hostíme Zápy, ve středu Králův Dvůr a další sobotu jedeme do Hlavice. To jsou zápasy, v nichž musíme uspět."⋌(mša, tau)

Arsenal Česká Lípa: Procházka – Broschinský, Patka, Nesvadba, Hozda – Schön – Ježdík (75. Finklár), Sedláček (83. Suk), Dudka, Gibala – Novotný (77. Holeček). Trenér: R. Nečas.
Jiskra Domažlice: Houdek – Pyrka, Knakal, Bauer, Mandous – Jarina (81. Strejc), Matas, Mužík (74. Braun), Bárta – Dvořák, Bezděk (70. Bláha). Trenér: S. Purkart.
Branky: 4. Sedláček z PK, 18., 32. a 64. Novotný. HR: Váňa – Duchoň, Šecová. ŽK: 0:1. Diváků: 240.