FC Dynamo H. Týn – FK Staňkov 5:0 (2:0)
Prvních dvacet minut se zaměřili oba aktéři na to, aby neinkasovali. Postupně však domácí získávali navrch, až přišla 26. minuta a v pokutovém území hostí našla přihrávka Zikána volného Falouta, který technickou střelou nedal brankáři hostí šanci. Vedení uklidnilo hru domácích a tlak na branku hostí zesiloval. Chyběla však finální přihrávka, a tak režii vzal do ruky, lépe řečeno do nohy, nejzkušenější hráč na hřišti. Hrající trenér domácích Zdeněk Staroba ve 38. minutě poslal míč z levé strany velkého vápna a vzdálenosti třiceti metrů do pravé šibenice gólmana Jánského, který byl proti této střele zcela bezmocný. Diváci viděli nejkrásnější moment zápasu a gól, jenž by mohl bojovat o přední místo v gólové hitparádě. Zbytek poločasu se dohrál za mírné převahy domácích.

Do druhého poločasu nastoupili hosté se snahou zvrátit vývoj zápasu a ve 48. minutě k tomu měl obrovkou příležitost Čonka, který zůstal osamocený v pokutovém území domácích. Jeho střelu však bravurním zákrokem zlikvidoval domácí gólman Novák. Pár desítek vteřin na to domácí obrana nechala volný prostor pro Sekereše, ale jeho střela hlavou skončila vedle tyče domácí branky. Domácí začali hrát v obraně zodpovědněji a hostím již žádnou vážnější akci neumožnili. Naopak Zikánem v 66. minutě zvýšili na 3:0 a tentýž hráč v následující minutě upravil skóre na 4:0. Trenéři obou celků dali postupně možnost všem hráčům uvedeným v zápise o utkání. Minutu před koncem zápasu zvýšil Mothejzík po samostatné akci na konečných 5:0 pro domácí.

Mužstvo domácích s věkovým průměrem 21 a půl roku, do kterého nezapočítáváme hrajícího trenéra Starobu, patří určitě k jedněm z nejmladších. Pokud vydrží pohromadě a mladíci budou ochotni poslouchat rady zkušených, může mužstvo hrát o přední příčky tabulky.

Dnes zajíždí FC Dynamo do Černic. Domácí Sokol vede tabulku a jako jediný neztratil ani bod. Z Černic se body nevozí, ale samotný vývoj zápasu napoví, zda týnské mužstvo se svými mladíky, doplněné zkušenými hráči, má svoji fotbalovou kvalitu. ⋌(hf)

Horšovský Týn: Novák – Šindelář R., Staroba, Černík (70. Konopík), Rada (72. Barnáš), Šorna, Kordule, Hranai (57. Mothejzík), Zikán, Blacký, Falout (81. Novák). Trenér Staroba.
Staňkov: Jánský – Štverka, Brož L., Dolejš, Janka, Čonka, Sekereš, Kříž , Homolka, Herman, Šobr (Zahoř, Bauer O., Jílek, Voves, Výrut, Kukla). Trenér Kucharič.