Co jste říkal na to, že vás 
v Hradci takto ocenili?
Udělali mi velkou radost. Jsem jim vděčný. V Hradci jsem začínal s velkým fotbalem. Zažil jsem postup do první ligy. Následně jsme si sezonu v Gambrinus lize pořádně užili. Byli jsme plní nováčkovského elánu. Fanoušci chodili, bylo to moc fajn. Poté jsem sice odešel, nicméně v Hradci jsem zažil výborné časy. Vzpomínám na to jenom v dobrém.

Před čtvrtečním pohárovým duelem jste provedl čestný výkop. Nebylo to jedno z prvních kopnutí do míče po srpnovém těžkém zranění?
To ne. Já si takhle občas doma kopnu do míče. (usměje se) Ale ještě to samozřejmě nesmím. Mám teď dělat spíše jiné věci, především posilovat koleno a věnovat se rehabilitaci.

Na památku jste dostal hradecký dres s číslem 6. Už víte, kam si ho dáte?
Vystavím si ho mezi ostatní dresy, které jsem zatím nasbíral.

Třeba vedle Messiho?
Možná, ale nechám tam radši mezi nimi pořádnou mezeru. (zasměje se)

Jak se vám líbil poslední letošní zápas „votroků" proti Plzni?
Byl jsem tam asi půl hodiny, takže jsem toho moc neviděl. Pak jsem musel odjet do Německa. Nicméně slyšel jsem, že Plzeň byla lepší v prvním poločase a Hradec zase po změně stran.

Jak pokračuje vaše rekonvalescence? Co všechno jste už schopen dělat?
V pátek jsem byl na kontrole u doktora Boenische v Augsburgu. Říkal, že koleno je v pořádku, drží. Propnutí i skrčení bylo dobré. Prý dělám všechno dobře a mám v tom pokračovat. Už jen jednou bych měl k němu jet na kontrolu. Pořádně vyklusávat bych mohl začít zkraje ledna.

Zhruba kdy byste se mohl připojit k týmu Wolfsburgu?
Možná v průběhu února, ale to je jenom odhad nebo spíše takové přání. Bude záležet jen na mně, jak se budu cítit. Rozhodně nechci nic uspěchat.

Máte zprávy z klubu? Údajně je tam po odchodu trenéra Magatha lepší atmosféra.
V pátek jsem tam také byl, seznámil jsem se s novým trenérem. Co jsem měl tu možnost ho poznat, tak vyznává dobrý styl fotbalu. Velmi se mi zamlouvala jeho koncepce.

Jak vám jde šprtání němčiny?
Snažím se v tom samozřejmě neustále zlepšovat. (usměje se)