Podpořit ji přijeli i čerství hokejoví mistři světa Dominik Kubalík a David Špaček. Každý z nich se postavil na jednu stranu a zůstali věrni svým postům z ledu. Kubalík i na fotbalovém trávníku v bílém dresu týmu Bez frází potvrdil, že je střelec, Špaček zase jistil defenzivu v modrém týmu osobností.

„Kopačky jsem obul skoro přesně po roce, loni jsem byl na téhle akci Bez frází. A pak jsem si šel zahrát fotbálek ještě jednou, ale to jsem si natáhl sval, tak jsem toho radši nechal,“ usmíval se dobře naladěný Dominik Kubalík v rozhovoru s novináři.

Charitativní fotbalové utkání mezi Týmem osobností a Týmem Bez frází v Dobřanech. | Video: Deník/Zdeněk Soukup

V jednom týmu se potkal i s kamarádku z dětství Markétou Jeřábkovou, ale také s dalším mistrem světa v hokeji Radimem Vrbatou, jedním ze zakladatelů projektu Bez frází. V bílém hrál i stolní tenista Petr Korbel, kuchař Roman Staša nebo házenkář a hlavní duše týmu Karel Nocar.

A už teď je možné říct, že dobrá věc se podařila. Přímo na stadionku v Dobřanech se na vstupném a z příspěvků od diváků i hostů vybralo 120 tisíc korun. A to je suma sklidila bouřlivý potlesk publika, další finanční prostředky přinese dražba dresů týmu Bez frází.

Všechny půjdou na pomoc čtyřleté Andrejce, která kvůli mozkové obrně nevidí svět v jasných barvách, nemůže ho objevovat jako ostatní. „Vybrané peníze poslouží pro cvičební program v Centru Hájek, který už Andrejka v minulosti navštívila a moc jí pomohl,“ vysvětlila hlavní organizátorka akce Zdeňka Heyn Edlová.

Její nadační fond pomáhá především v oblasti zdravotní péče o děti, seniory a zdravotně znevýhodněné. V rámci pomoci pořádá kulturní a sportovní projekty s charitativním podtextem. Jedním z nich byl právě středeční fotbalový zápas osobností, který vidělo několik stovek diváků.

Na lavičce týmu Bez frází stála televizní moderátorka Barbora Černošková, zápasem provázel její kolega Petr Vichnar. Soupeře v týmu osobností vedl Jaroslav Špaček, olympijský vítěz z Nagana a trojnásobný mistr světa, který tak koučoval i svého syna Davida. Ale hráče obvolával především plzeňský hokejista Jakub Lev.

„Byl jsem potěšený, že málokdo z oslovených odmítl,“ hlásil už předem Jakub Lev, který se tak po letech sešel v jednom dresu s Ondřejem Kratěnou, Michalem Moravčíkem nebo Jaroslavem Kracíkem. Pomohli i bývalí fotbalisté Patrik Ježek a Pavel Fořt nebo současní spoluhráči ze Škody Plzeň Miroslav Indrák, Jan Schleiss nebo Adrián Holešinský, který s sebou vzal i snoubenku Terezu Vanišovou, českou hokejovou reprezentantku.

A oni všichni i přítomní diváci si užili pohodové odpoledne. Na jeho konci nemohla chybět ani autogramiáda hvězd a focení s aktéry.