Pátá příčka v třetí nejvyšší republikové mistrovské soutěži, zisk 29 bodů a nastřílených 34 gólů svědčí o kvalitě výkonů mužstva. A přejít v poháru přes Tachov, České Budějovice, Pardubice, vzdorovat ve dvou utkáních Teplicím, je jen potvrzením velice dobré podzimní bilance.

„Musíme být spokojeni, protože jsme začali sezonu bez několika zraněných hráčů a problémy s absencemi nás provázely celý podzim. Dlouhodobě byli mimo hru Tesař, Braun, Leitl, Mandous, prakticky jsme točili jen čtrnáct hráčů, pro které to bylo hodně náročné a i proto musíme podzim považovat za úspěšný," konstatuje domažlický trenér Stanislav Purkart. Do sestavy se ještě také promítala krátkodobá zranění.

V loňské sezoně přezimovaly Domažlice v ČFL sice také na pátém místě, ale na kontě měly o dva body méně, i proto lze letošní podzim zřejmě považovat za úspěšnější. Náročný kouč si pochvaloval i herní projev svého celku. „Většinu zápasů jsme hráli ofenzivním systémem na dva útočníky, snažili jsme se o útočný fotbal s góly a také nám to až na několik výjimek vycházelo. Výborné utkání jsme sehráli venku s Královo Dvorem. I když jsme rychle prohrávali už 0:2, nakonec jsme výsledek po kvalitní hře otočili a zvítězili 4:2," těší domažlického kouče. „Velmi dobrý byl z naší strany první poločas s rezervou Sparty, kterou jsme 4:1 porazili a kvalitní fotbal jsme předvedli i v Kolíně. Znamenal naši výhru 3:1. Spokojen jsem byl s výkonem s vedoucími Kunicemi, které jsme 2:0 porazili," vrací se k jednotlivým nejvydařenějším duelům.

Byla ale i vystoupení, po kterých trenér rozhodně spokojeností nezářil a musel mužstvo hodně kritizovat.
„Velké zklamání bylo pro mě v Zápech, kde jsme zahráli hodně naivně a inkasovali pět gólů. Nespokojen jsem byl i doma s Vltavínem, kdy jsme zahráli špatně a také 2:3 prohráli. Zlobil jsem se také v Karlových Varech, protože jsme tam ztratili vyhraný zápas. Těsně před koncem jsme vedli 2:1 a nakonec jsme stačili ještě prohrát. A výkon při prohře 1:2 v Horních Měcholupech si také rozhodně dát za rámeček nemůžeme," uvědomuje si Purkart.

Hra Domažlic na podzim byla zcela jistě kolektivní práce celého týmu, ale někteří hráči byli výraznými tahouny. „Osa mužstva je jasná. Brankář Houdek nás podržel v celé řadě utkání. V obraně měl stabilní velmi dobrou výkonnost Pyrka, oba stopeři Bauer s Růžičkou byli oporami, dále Matas, Bárta, Mužík a v závěru podzimu se rozehrál ke kvalitním výkonům Došlý. Z toho čtrnáctičlenného kádru, který jsme točili, nezklamal vysloveně nikdo. Protože jsme farmou plzeňské Viktorky, pomáhali nám i její hráči, kteří na dobrých výsledcích mají svůj podíl," uznává kouč.

Trenéra Chodů na podzim nic nového nepřekvapilo. „Soutěž je hodně vyrovnaná, každý může porazit každého. Dole v tabulce jen zaostávají poslední Hlavice, u kterých se tak trochu očekávalo a těsně nad nimi Písek. Potom tam už jsou minimální bodové rozdíly. Prvních jarních pět kol už nám ale naznačí trochu víc," očekává Purkart.

Kouč si pochvaloval i vystoupení svého mužstva v Poháru České pošty. „Přešli jsme přes divizní Tachov, prvoligové České Budějovice a druholigové Pardubice. Vyřadily nás až v osmifinále na dvě utkání prvoligové Teplice, ale vzdorovali jsme jim kvalitním výkonem. Pohár byl pro nás určitě dobrou školou, hráči si navíc ověřili na co mají," tvrdí Purkart.

A jak to bude s domažlickým hráčským kádrem na jaře? Není nebezpečí, že někteří hráči odejdou?
„V příštích dnech teprve s hráči proběhnou pohovory, ale já budu chtít každopádně všechny hráče stávajícího kádru udržet. Zatím je velkým otazníkem Tesař a nevíme, zda se po dlouhém zranění vůbec zapojí do přípravy. Osobně bych chtěl kádr ještě posílit o jednoho útočníka a jednoho dalšího hráče," vysvětluje trenér.

Zimní přípravu už má naplánovanou i do malých podrobností. „Začínáme 7. ledna a první dva týdny se budeme připravovat v domácích podmínkách, kde máme kvalitní umělou trávu. Potom bude následovat týdenní soustředění v Žinkovech a další fáze přípravy už bude opět doma v Domažlicích. Kvalitu slibují i přípravné zápasy. Budeme hrát s prvoligovou Viktorií Plzeň, druholigovým Sokolovem, juniorkami Bohemky, Českých Budějovic, dále s divizními celky Chrástu, Doubravky a Tachova," nastiňuje Stanislav Purkart plán zimního přípravného období.

To bude základem toho, aby po úspěšném domažlickém podzimu přišlo neméně stejně úspěšné i jaro.