V kolika letech jste s fotbalem začínal a jakými kluby jste už stihl projít?

„Fotbal jsem začal hrát v osmi letech. Do 15 let jsem hrál v Poděvousech, poté jsem byl na hostování v klubech 1. FC Plzeň, FC Staňkov a TJ Jiskra Domažlice."

Zkuste ve stručnosti představit mužstvo Sokola Poděvousy?

„Hlavní opory jsou stoper David Moudrý, útočník Martin Tumpach a záložníci Ondra Lepič, Pavel Jindřich, Zdeněk Šibil a Petr Homolka. Ale je jasné, vše neleží na jedincích, letos nám funguje celý tým daleko lépe než předešlou sezonu. Jsme více sehraní."

Vašemu týmu se oproti matným výkonům z minulé sezony daří, hrajete na špici tabulky. Co se změnilo?

„Sestava je téměř stejná jako v minulé sezoně. Jediná změna, která mě napadá, je, že jsme konečně začali dávat góly a jsme více kompaktní."

Je zajímavé, že vždy, když dáte gól, Poděvousy neprohrají. Výjimkou byla prohra s Kolovčem C. V čem byly příčiny této porážky?

„Zbytečné góly. Občas nás trápil post gólmana a terén také nebyl zrovna nejlepší, to naší hře moc nevyhovuje. Prostě to nebyl povedený zápas."

Změnily se nějak v souvislosti s aktuálními úspěchy ambice Sokola Poděvousy? Pomýšlíte na postup?

„O postupu se zatím moc nemluví, musíme se teď soustředit na poslední tři zápasy podzimní části sezony, které jsou pro nás hodně důležité."

Kdo z dalších soupeřů patří podle vás k favoritům soutěže?

„K favoritům určitě patří Pocinovice A a Česká Kubice, mají dobré týmy."

Jako nejlepší střelec týmu jste byl vybrán Hráčem měsíce projektu Kopeme za fotbal. V něm lze vyhrát i trénink s prvoligovým trenérem nebo VIP návštěvu některého ze stadionů. Jakého trenéra byste v Poděvousech na tréninku uvítal nebo jaký stadion byste si rád prohlédl?

„Uvítal bych trenéra Viktorie Plzeň Pavla Vrbu. A rád bych si prohlédl stadion Plzně, Doosan arénu."

Projekt Gambrinusu a FAČR Kopeme za fotbal pro malé kluby v okresech znamená i to, že dostanou mimo jiné sadu dresů zdarma. Co si o takové podpoře fotbalu na venkově myslíte?

„Myslím, že je to pozitivní gesto a určitě to venkovskému fotbalu pomáhá."

Vizitka Martina Levého: Narodil se 14. 8. 1991 v Klatovech, bydlí v Poděvousech. Absolvoval střední školu s maturitou. Výška 190 cm, váha 72 kg. Mezi další záliby patří nohejbal, stolní tenis, tenis, lyžování a bowling.