„S Jihlavou jsme o Teclovi vůbec nemluvili. Ani jsme jí nepředložili žádnou nabídku," pronesl Jakub Otava, člen představenstva Sparty.

Kteří útočníci tedy letenský klub zajímají? Momentálně jsou prý dva: Roman Bednář 
a „starý známý" David Lafata.
Bednář, jenž k poslednímu zápasu nastoupil loni v květnu za anglický Blackpool, se Spartou od včerejška trénuje. „Domluvili jsme se, že s námi nastoupí do přípravy a začne trénovat. Zatím bez smlouvy. Pokud se dostane do formy, můžeme ho vzít třeba od léta," pravil Otava. Devětadvacetiletý Bednář šel po sezoně z Blackpoolu do tureckého Sivassporu, kde však kvůli trablům s levým kolenem neodehrál ani minutu. „Jsem rád, že můžu být ve Spartě. Je to můj vysněný klub," řekl osminásobný reprezentant Bednář před prvním tréninkem. „V Romanově případě musíme být trpěliví," uvedl sparťanský trenér Vítězslav Lavička. „Je to důrazný útočník, který v sobě má velký potenciál. Pokud se dá do pořádku, bude pro nás velkým přínosem."

Přínosem? Tím by pro Spartu mohl být i David Lafata. Letenští lákali jabloneckého superkanonýra a nejlepšího střelce ligy už v létě, jenže jeho zaměstnavatel byl proti. Jablonec pustil do Slavie Lafatova parťáka Jana Vošahlíka a svůj největší klenot si nechal.
Sparta se však chystá jednání o Lafatovi obnovit. Konkrétně hned na začátku příštího týdne, kdy by se podle Otavy měl sejít sparťanský boss (Daniel Křetínský) s jabloneckým (Miroslav Pelta). „O Davida máme pořád velký zájem, ke kterému se otevřeně hlásíme," pronesl Otava. „Snad tentokrát přestup vyjde."

Kromě Lafaty jednají sparťané ještě o jednom jméně ze severu – o libereckém záložníkovi Lukáši Váchovi. S ním se Sparta dohodla na smlouvě už v polovině prosince, jenže se jí dodnes nepovedlo domluvit se s Libercem. „Ve čtvrtek jsme o Lukášovi znovu jednali a myslím, že jsme se zase posunuli o něco dál," řekl Otava. „O víkendu nebo po něm by snad mělo být jasno."

Co nejrychlejší vyřízení přestupů si pochopitelně přeje i trenér Lavička, jehož tým v únoru čeká dvojzápas vyřazovací fáze Evropské ligy 
s Chelsea a na jaře útok na titul (po podzimu je Sparta třetí s tříbodovou ztrátou na vedoucí Plzeň): „Nejpozději na herním soustředění ve Španělsku, kam pojedeme na konci ledna, bych rád měl tým pohromadě."

Bude v něm i litevský reprezentant Valdemar Borovskij? To se teprve uvidí, zatím je obránce ve Spartě na testovacím pobytu. Mohl ho absolvovat už v létě, ale tehdy se mu do „štěstí" postavila jeho vlastní svatba. „Valdemara jsme sledovali delší dobu, do týmu by se nám typově hodil," prozradil trenér Lavička. „Teď jsme jej pozvali, abychom ho poznali blíž."

Měsíc, který má vyšperkovat sestavu fotbalové Sparty, právě začíná. Autor: Martin Mls

Lístky na Chelsea:

Prodej vstupenek na domácí zápas Sparty s Chelsea (14. února) začne 21. ledna. Ceny lístků, které se budou prodávat ve čtyřech kategoriích, se pohybují od 950 do 2950 korun. Jako první – a se slevou – budou mít na vstupenky nárok sparťanští permanentkáři (těch je zhruba 5 tisíc), prodej lístků pro veřejnost odstartuje 28. ledna. Všechny vstupenky se budou prodávat na jméno. Místa prodeje? Zákaznické centrum sparťanské Generali Areny a od 28. ledna v prodejně Nike Prague v ulici Na Příkopě a v prodejní síti Ticketportal.