Velezkušený stoper se do Horšovského Týna vrací jako hrající trenér po několika letech. Mezitím se svojí družinou pomohl Nové Vsi pod Pleší sponzorované prodejcem pneumatik k raketovému postupu až do divize.

Staroba v Nové Vsi hrál a dělal trenéra a tuto funkci si prý ponechá. Nadcházející sezona pro něj slibuje pikantní zážitek, protože se jím dirigovaná Nová Ves pod Pleší v divizní skupině A utká nejen se západočeskými Tachovem, Rokycany či Doubravkou, ale hlavně s jihočeským FC Písek, který do divize sestoupil ze třetí ligy, a za který Staroba kdysi hrál a trénoval jej .

Spolu se Starobou posílí FC Dynamo Horšovský Týn do podzimních bojů v I. A třídě ještě minimálně dva jeho spoluhráči z Nové Vsi pod Pleší, záložníci Kordule a Šorna. Včera po uzávěrce tohoto vydání se mělo rozhodnout ještě o útočníkovi Dvořákovi, který ale zvažuje i nabídku z Hradišťska. Tuto skupinku posil přezdívanou ´Starobova legie´ ještě rozšíří buď snajpr Zikán, nebo útočník Doležal se zkušenostmi z divize.

V Horšovském Týně to podle všeho s avizovaným návratem do krajského přeboru myslí vážně, proč by se jinak vydali stejně jako v minulosti cestou nákupů posil. Jak vážné ambice na postup jsou, se mohli fanoušci přesvědčit ve čtvrtek 1. srpna, kdy se FC Dynamo utkalo na hřišti ve Vrchlického ulici s Holýšovem.