Na Václava zavítáte s Amforou do Blížejova. Na co všechno se mohou návštěvníci těšit?
„Třeba na čestný výkop Jiřiny Bohdalové a Heleny Vondráčkové. Amfora bude navíc v Blížejově vyhlašovat letošního Fotbalistu roku. Tuto cenu si odnese olympijský vítěz, desetibojař Roman Šebrle."

Kdo další ze slavných určitě nebude chybět?
„Ke každému utkání přijíždí minimálně 18 hráčů. Kádr mám velmi široký a je z čeho vybírat. Z taktických důvodů mohu ale prozradit jen jméno rozhodčí. Bude to Dagmar Damková, která na moje naléhání pořídila pro Amforu úžasnou novinku – spreje pro sudí…"

Málokterý kouč to před zápasem prozradí, přesto to na vás zkusím. Na koho by si měla dát defenziva Blížejova dát největší pozor a proč?
„Určitě na Romana Skamene. Hbitý, rychlý hráč, střelec stejného kalibru, jako je David Lafata…"

Jako sportovní redaktor vím, že někdy trenéři v kabině o přestávce svoje svěřence pořádně seřvou. Existuje také „Salavův fén", nebo musíte na hvězdy opatrně?
„Je známo, že si důkladně vybírám soupeře, a navíc vozím hlavního rozhodčího. Pak žádný vítr v kabině nemusí probíhat. V kabině voní káva, vyprávějí se vtipy. Prostě něco, co asi profíci nezažívají…"

Fotbal v Blížejově slaví 85. let, ale taky Amfora má letos jubileum. Jestli se nepletu, je jí čtyřicet. Oslavili jste to nějak?
„Oslavy čtyřicátin jsme zahájili výjimečnou cestou do Vatikánu, kde jsme zvládli oficiální audienci a obdrželi Papežskou pontifikální medaili a sehráli fotbalový zápas s bohoslovci. Hlavní oslava proběhne 21. listopadu v pražském Divadle Hybernia."

Prozradíte, kdo tehdy v roce 1974 patřil k prvním členům Amfory?
„Jirka Schelinger, František Ringo Čech, Vladimír Táborský, Werner Kotas, Jirka Hrzán. Ze současných členů je služebně nejstarší Jan Rosák, který naskočil v roce 1976…"

Z výčtu kádru vypadá, že za vás hrají snad všichni slavní. Přesto je někdo, koho jste lanařil, ale on se ´cukal´?
„Spíš jsem se cukal já, když se do Amfory ´hlásila´ nějaká rychlokvaška z talentových soutěží."

Do kolika zemí jste se s Amforou už vydali a kde to bylo nejdobrodružnější nebo nejexotičtější?
„Navštívili jsme už 30 zemí a každá cesta byla něčím zvláštní. Cestovali jsme letadlem, vlakem, lodí, autokary, na slonech, na oslech. Byli jsme například v Brazílii, Austrálii, Japonsku, Rusku, USA, Chile, Kambodži. Prostě světoběžníci…"

V Amfoře jeden čas chytal i blížejovský rodák, dvoumetrový ´Prcek´, Pavel Steiner z Bohemians a Dukly, který vyzkoušel řadu zahraničních ligových soutěží včetně Číny. Přiznám se, raději bych uvítal Mahulenu Bočanovou, ale nepřivezete ho s sebou také?
„Nebýt Pavla Steinera, tak by nás Blížejov asi nikdy nepřivítal. On je motorem příprav a iniciátorem všeho. Chytá za nás od roku 2008 a v brance stál už ve více než osmdesáti zápasech. Mimochodem je to velký srdcař a blížejovský patriot."

Pro vás osobně není Domažlicko úplně neznámé. Často býváte v Bělé, vloni jste se byli s Amforou „otužit" ve Staňkově. Je ještě něco, co vás s Chodskem a okolím spojuje?
„Můj táta se snažil sestavit rodokmen Salavů a dostal se hodně daleko. Ze strany jeho otce to vypadá na slavného předka hejtmana Jana Žižky Matěje Salavu z Lípy a tátova maminka se jmenovala za svobodna Marie Sladká. Táta mi ještě před smrtí stačil říct, že je možná naším vzdáleným předkem i Jan Sladký Kozina. Já už po tom nepátral, ale třeba na tom něco je…"