Na prvním tréninku druholigového Baníku Sokolov se objevila trojice nových hráčů. Z juniorky Baníku Ostrava obránce Karel Skoupý a dvojice subtilních záložníků z Viktorie Plzeň Adam Beránek a Martin Hoffmann. „Jsou to hráči, kteří jsou tady na zkoušku s tím, aby ukázali, zda by pro nás byli přínosem," vysvětluje kouč Aleš Jindra.

Nováčci by měli obsadit nejhledanější posty. Prioritou Baníku je posílení středu obrany. „Uvidíme, zda Skoupý již má takovou kvalitu, aby se stal platným členem mužstva," pokračuje Jindra. To samé platí i o plzeňské dvojici v záložní řadě.

Do Sokolova však zřejmě v nejbližších dnech zamíří i další hráči. „S některými, kteří zahájili přípravu v mateřských klubech, jsme ještě v jednání," potvrzuje trenér sokolovských fotbalistů.

Samotná příprava Baníku doznala několika změn. Tou první je pozdější začátek. „Jednoznačně máme dostatek času se dobře připravit, soutěž začíná až 2. března, na přípravu tak máme sedm týdnů," zůstává Jindra v klidu.

Tou další je nahrazení herního soustředění kondičním. „Herní část přípravy potřebujete hrát na přírodní trávě, ale to nakonec nebylo kvůli terénům umožněno a trénovalo se stejně na umělém povrchu, takže jsme to trochu změnili. Pro tu herní se budeme snažit najít vhodná hřiště v okolí Sokolova," přibližuje kouč Baníku.

Díky pozdnímu začátku přípravy také odpadla tradiční měření sil s prvoligovými soupeři. „Zájem z jejich strany byl, například Viktoria Plzeň s námi chtěla hrát, ale bylo to v týdnu, kdy se budeme chystat kondičně, Plzeň bude v jiné fázi přípravy a nemělo by to pro nás žádný přínos," má jasno Jindra.

Oproti posledním rokům se také odehraje menší počet přípravných duelů. „Bude jich sedm osm. Větší počet jsem nechtěl, abychom nepřišli o motivaci a zachovali si chuť do hry. Možnost vyzkoušet si herní návyky a samotné hráče bude i tak velká," míní kormidelník Sokolova.

Ten bude se svými svěřenci pokračovat v domácím prostředí. 15. ledna baníkovci absolvovali tradiční funkční testy na FTVS do Prahy a 20. ledna odcestují na zmíněné kondiční soustředění do Abertam. K prvnímu přípravnému utkání nastoupí 30. ledna v domácím prostředí proti diviznímu Tachovu. Následovat budou zápasy s Viktorií Žižkov, Chomutovem, Mostem, béčkem pražské Sparty, Královým Dvorem, Karlovými Vary a Domažlicemi.

V kádru sokolovského Baníku chybí dvojice Martin Knakal a Pavel Javorský, jejichž služeb se klub zřekl. S týmem se nepřipravuje ani vytáhlý útočník David Vaněček, ten se snaží prosadit do prvního mužstva Viktorie Plzeň. „Pevně věřím v to, že budou dodrženy dohody s Plzní i se samotným hráčem a že se k nám na začátek jarní části vrátí. Máme o něj eminentní zájem," zdůrazňuje Jindra.

V přípravě chce sokolovský kouč pokračovat v nastaveném trendu. „Budeme pokračovat ve změnách směrem k lepšímu způsobu hry i hernímu projevu, při zachování bojovnosti, organizace hry a vůli po výhře," říká na závěr trenér Baníku.