J. Domažlice – S. Doubravka 4:4 (3:2) na PK 3:4
Hosté od začátku napadali rozehrávku Jiskry a její hráči se s tím hůře vyrovnávali. Přesto šli do vedení, když se v 9. minutě z 18 metrů nádherně trefil Kneblík – 1:0. Radost z vedení však netrvala dlouho. Po odvráceném rohu zahráli špatně ofsajd systém a hosté po pěti minutách vyrovnali – 1:1.

Na Střelnici se nadále hrál otevřený, kombinační fotbal. Ve 26. minutě šli do vedení hosté, když se ve skrumáži lépe orientovali – 1:2. Zvrat Jiskru nepoložil, po závaru tentokrát před hostující brankou vyrovnal ve 38. minutě Socha – 2:2. Ve 42. minutě prostrčil Linkeš míč na Stróže, ten byl v ofsajdu, proto míč lišácky přepustil z hloubi pole nabíhajícímu Konopíkovi, a ten nedal brankáři Senca šanci – 3:2.

I druhý poločas se nesl ve stejném duchu. Hosté se snažili vyrovnat, což se jim povedlo v 74. minutě, kdy tečovaná střela skončila v síti bezmocného Krutiny – 3:3. Inkasovaný gól domácí vybudil, ale dvě vypracované šance neproměnili. V 81. minutě se na pravé straně protáhl hostujíci utočník a křižnou střelou na zadní tyč strhl vedení znovu na stranu hostů – 3:4. Na konečných 4:4 srovnal za dalších pět minut po sérii rohových kopů domácí Hamor. V závěru se oba týmy snažily strhnout vedení na svoji stranu, ale pozorné obrany už nikomu nedovolily skórovat.

V penaltovém rozstřelu uspěli hosté. Jiskře tak nyní patří druhá příčka v soutěži, o bod za lídrem ze SŠ Plzeň.

„Věděli jsme, že Doubravka má velmi dobře propracovanou hru s napadáním. Soupeři byli fotbalovější, my jsme zase byli naopak o něco bojovnější. Pro diváky to musel být pěkný zážitek, padlo hodně pěkných branek, což se vždy musí líbit. Hráče jsme upozorňovali před zápasem, že postavení hostů v tabulce neodpovídá jejich hře, což se plně potvrdilo. Nám tentokrát vyšly standardní situace, po nichž jsme dali tři branky. Myslíme si, že dělba bodů je spravedlivá. Byl to zatím nejtěžší soupeř, na kterého jsme narazili," shodli se trenéři domácího celku.

Domažlice: Krutina – Šimůnek, Hamor, Malík, Strnad – Hasenöhrl, Stróž, Linkeš, Kneblík – Socha, Konopík. Střídali: Dufek, Buršík, Ljoki. Trenéři: Steinbrücker, Forro. ⋌(for)