VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Divize: Čtvrtý celek soutěže z Votic mizí z divize

Votice – Šok. Marila Votice, čtvrtý celek loňského ročníku divize, se v den losování soutěží FAČR, odhlásila ze soutěže. Pokud se nic výrazného nezmění, tak v červenci, kdy se losují krajské soutěže, přihlásí Votice jen I. B třídu, kterou hrálo B mužstvo. Důvodem je změna fotbalové strategie Marily Votice se zaměřením na výchovu mládeže.

11.7.2012
SDÍLEJ:

Ilustrační foto Foto: Pavel Bradáč

„Upouští se od angažování hráčů z cizích oddílů, kteří ve Voticích působili v divizní soutěži na hostování. Tato strategie byla dlouhodobě ekonomicky náročná a nepřinesla zejména v jarní části soutěže očekávaný efekt ani zájem fotbalových příznivců," stojí v prohlášení vedení klubu.

Trenér divizního áčka i béčka v I. B třídě Ivan Pihávek po nepřihlášení divize smutnil, přesto to bral jako realitu. „Mrzí mě, že to takhle skončilo. Po vystřízlivění z letošní sezony byla dohodnuta spolupráce s Příbramí na lepších hodnotách. Bohužel vnitřní situace v klubu Votic, asi nedovolila, abychom divizi zvládli," a dodal: „Tato situace už mohla nastat před rokem. Ve skrytu duše jsem si přál, ať se to nestane, ale co se dá dělat, to je život."

Zůstanou jen čtyři vyvolení z áčka

Jak tedy bude vypadat kádr A mužstva ve Voticích? „Měli by zůstat všichni hráči, kteří nastupovali v I. B třídě, doplnění o čtyři kmenové hráče Votic nebo z okolí (Budil, Říha, Bareš a Viskup, plus možná jeden hráč, který je v jednání) a čtyři kluci, kteří vyšli z dorostu. Kmenový hráč byl ještě Walter, ale tomu se umožní po dohodě odchod za nějaký obnos, aby se do něj investována částka, z části do klubu vrátila. Další hráči byli ve Voticích na hostování, a tak se vrátili se do svých klubů," poodhalil Ivan Pihávek, který v klubu zůstává a nastínil ambice pro další sezonu: „Hra bývalého béčka by se měla příchody kluků z áčka zkvalitnit a měli bychom být na špici tabulky I. B třídy."

Ivan Pihávek bude mít ve Voticích i jiné pravomoce. „Budu pomáhat tvořit novou strukturu klubu. Musíme se zaměřit na výchovu mládeže, doplnit kategorie, aby se nestalo jako teď, že nemáme hráče v dorostu a v žácích. Chceme – sehnat kvalitní trenéry, nabídnout rodičům dobrou sportovní výchovu, zapojit do chodu klubu i bývalé hráče a postavit hru na svých odchovancích, to vše i za spolupráce Votic s okolními vesnicemi," nastínil jasné cíle votického klubu Pihávek, který ví, že je to běh na dlouhou trať a ještě dodal: „Bylo by dobré, kdyby nám pomohlo i město. Uděláme náborovou kampaň, na což by rodiče mohli slyšet. Vždyť ve Voticích je fotbal hlavním sportem s dobrým zázemím a není tak drahým sportem."

Votice mění fotbalovou strategii

Od nového soutěžního ročníku 2012/2013 dochází ve Sportovním klubu Marila Votice k některým významným změnám v organizaci a uspořádání klubu. Bylo zrušeno A – mužstvo působící v minulé sezoně v divizi. Stávající B – mužstvo, hrající I. B třídu Středočeského kraje, bude v této soutěži pokračovat pod hlavičkou A – mužstva. Obdobná změna nastane u C – mužstva, které zůstává nově jako B – mužstvo ve III .třídě okresu Benešov.

Dorostenecké a žákovské družstvo budou dále působit v I. A třídě Středočeského kraje. Nově bude přihlášeno do okresní soutěže družstvo starší přípravky a v kategorii mladších přípravek bude dále pokračovat. Vedení sportovního klubu se rozhodlo změnit svou strategii v tom smyslu, že se chce především orientovat na fotbalový rozvoj vlastních odchovanců a mládeže, který v poslední době nebyl na potřebné úrovni.

Upouští se od angažování hráčů z cizích oddílů, kteří ve Voticích působili v divizní soutěži na hostování. Tato strategie byla dlouhodobě ekonomicky náročná a nepřinesla zejména v jarní části soutěže očekávaný efekt ani zájem fotbalových příznivců.

Fotbalový klub z Votic se chce zaměřit především na výchovu fotbalové mládeže, která bude základem celkového zkvalitnění votické kopané v budoucnu. K zajištění tohoto cíle jsou v současné době vytvořeny i potřebné finanční a kvalitní personální zdroje.

Vedení fotbalového klubu SK Marila věří, že změny budou fotbalovou veřejností přijaty s pochopením a že ve svých důsledcích přinesou zkvalitnění fotbalu ve Voticích a zvýšení diváckého zájmu.

Autor: Pavel Šimáček

11.7.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Bramboriáda v MŠ Koloveč.
13

Kolovečtí Motýlci si užili Bramboriádu

Roman Hubník.

Hubník: Škoda první půle

Japonská televize natáčela v Poběžovicích

Poběžovice - Japonská televize NHK natáčela v areálu poběžovického zámku reportáž o místě, které má výraznou japonskou stopu díky hraběnce Mitsuko Coudenhove-Calerghi, která zde žila začátkem 20. století.

Mladé voliče v rozhodování ovlivnil hlavně internet

Domažlice, Holýšov – Mezi voliči ve volebních místnostech byli i mladí lidé, kteří se stali prvovoliči.

Domažličtí strážníci budou jezdit Octavií na stlačený zemní plyn

Domažlice – Nové služební vozidlo Škoda Octavia slouží od středy domažlickým strážníkům.

Plzeň nezvládla prodloužení, v Třinci bere bod

Debut v dresu plzeňské Škodovky si odbyl obránce Jakub Kindl.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení