Slavia Praha B - FK Tachov 2:0 (0:0)

Trenéři Slávie Petrouš a Knoflíček nasadili mladé hráče se kterými počítají do nové soutěže "béček". Ti se jim odvděčili dobrým výkonem a hrou. Hned v úvodu zachraňoval hlavou Šácha a po něm Bobčík. V dalším průběhu získávali domácí tlak a hlavně po levé straně Malchárkem zlobili hostující beky. Ve 14. minutě se zranil Mráz na hlavě. Jeho temeno ozdobily tři stehy. Nahradil ho Mančal. Ten dohrál pouze do poločasu. Hosté si nevytvořili prakticky nic. Čížek na hrotu nedostal pořádný míč a vůbec se nedařilo Žemličkovi. Dobře hrající Malchárek opět zkoušel vyzrát na Bobčíka, ale ten udržel čisté konto po celý poločas. V nastavené minutě vystřelil z dálky do náruče Měsíčka Habart.

Po poločase nastoupil za hosty Machač , ale ani jemu se moc nedařilo a zůstal za svými výkony. Tachovští propadávali ve všech směrech. Hlavně chybělo zakončení. Domácí opět zatlačili hosty na vlastní půli a snažili se dát branku. V 58. minutě poslalli Petrouš s Knoflíčkem na hřiště Paprčiaka. Ten po deseti minutách "koupil" žlutou kartu a pak během tří minut dvěma brankami rozhodl. Druhý gól padl po neodpískaném ofsajdu. Tachované přestali hrát a byl z toho druhý, neregulérní gól. Bohužel pro hosty platil. Střelec obou branek postrašil Bobčíka ještě jednou. Naštěstí pro něj trefil pouze boční síť. Rezerva Slávie si za výkon a hru vítězství zasloužila, hosté zklamali a propadli hlavně po chybách.

,,V prvním poločase jsme si žádnou gólovku nevytvořili. Hra se většinou odehrávala mezi velkými vápny. Podržel nás "Bobeš" Bobčík, který šance domácích zlikvidoval. Ve druhé půli jsem musel během patnácti minut střídat tři lidi pro zranění a to poznamenalo další vývoj zápasu. Prohrávali jsme souboje, chyběl důraz a pohyb. Po individuálních chybách jsme bohužel obdrželi obě branky. Vítězství domácích bylo zcela zasloužené," zhodnotil ihned po zápase od lavičky duel trenér hostů Jaroslav Pták.

„Šance jsme měli už v první půli, poslední zápasy nás provází to, že se nemůžeme prosadit. Dnes jsme však za snahu byli odměněni, i trenér hostů uznal, že jsme vyhráli zaslouženě. Ale ne náhodou Tachov porazil Benešov a uhrál bod ve Strakonicích, mají velice konsolidovaný tým a neměli jsme to dnes jednoduché. Cením si toho, že kluci předvedli dnes pěkný výkon a hezké akce," řekl po zápase pro Slávistické noviny trenér juniorky Michal Petrouš.

„Dnes hrálo pár kluků, kteří s námi na jaře moc nebyli, třeba Malcharek, který byl přeřazen z dorostu a trénuje s námi tři týdny. Střídající hráči navíc taky předvedli kvalitu, dnes to vyšlo Matějovi, i Radek Synek, který byl na hřišti jen pár minut, na sebe upozornil," pokračoval Michal Petrouš

Hráče Slavie Praha B po dvou dnech volna odcestovali na italský turnaj Trofeo Dossena. První zápas hráli v pátek 8. června.

Slavia Praha B: Měsíček – Šimkovský, Brůžek, Hell, Sudek – Smolák, Vondráček (82. Synek), Mikula, Niedermayer (72. Zámečník), Malcharek – Žák (58. Paprčiak)

FK Tachov: Bobčík - Mráz (14. Mančal, 46. Machač), Šácha, Viterna,Tušl, Žemlička, Habart ( 56. Földeši), Čížek, Hudec, Dvořák, Folejtar. Trenér J. Pták. Branky: 68. , 71. Paprčiak. Rozhodčí: Vasjuk. Hráno bez karet. Diváci: 48. Autor: Stanislav Sýkora