BENEŠOV – TACHOV 2:1 (1:0)

Kdo přišel na stadion do Benešova pozdě, propásl první gól. Ve 4. minutě si na roh Jíši po signálu naskočil zcela nehlídaný Zoubek a pohodlně ze dvou metrů hlavou skóroval – 1:0. To bylo ale vše, co se před brankami v prvním dějství událo. Vlastně až na úplný závěr, kdy hostující Habart dal gól, ale z ofsajdu. Jinak měli sice hosté míč na svých kopačkách, ale do zhuštěné benešovské obrany se nedostali.

Po přestávce se pokračovalo ve stejné režii. Po hodině hry ale přišel blesk z čistého nebe. Němec šel důrazně za dlouhým nákopem, obránce se nedohodl s brankářem a odražený míč poslal do prázdné branky Krejza – 2:0. Hosté ale nerezignovali, přitlačili ještě více domácí, ale když už se dostali do šance, tak Viterna špatně trefil míč a Capouch po špatné malé domů Vrňáka, zhatil kličku Stružkovi. Až v 85. minutě dostal Tachov do hry gólman Capouch, jenž si splácl ze čtyřiceti metrů centrovaný míč Sadílka do vlastní sítě. Vzápětí mohlo být ještě hůř, ale Malý z malého vápna zamířil vedle. A tak domácí výhru vydřeli.

Ohlasy po utkání:

Trenér Benešova Luboš Zákostelský: „Tachov nás celý zápas přehrával, byl fotbalovější a jednoznačně lepší. Již loňskou sezonu hrál dobře a teď tam přišlo čtyři nebo pět nejlepších hráčů z Chrástu. Podle toho, jaké má fotbalisty a jaký výkon podali, budou v soutěži patřit k nejlepším. Naši hráči si za bojovnost, morálku a sebeobětování zasloužili něco uhrát a že to jsou tři body, o to je to lepší. Vítězství si moc cením a věřím, že dodá hráčům sebevědomí. První, rychlý gól, byl po nastoupaném rohu do brány, Zoubek byl na správném místě. Některé standardní situace máme domluvené, ale ještě nejsme tak daleko jako Tachov, jenž je má secvičené podobně jako Plzeň, ale to je i u nás otázka času. Druhý gól vypadal jednoduše, ale byl těžce odpracovaný a zasloužili jsme si ho dát. Němec, který do těchto míčů chodí naplno, vyvinul tlak na soupeřovu obranu, která neměla klid na odehrání balónu, Krejzič byl ve správnou chvíli na správném místě a slízl smetanu. Od takového hráče ani góly nechceme, ale paradoxně rozhodl."

Trenér Tachova Zdeněk Bečka: „Při domácích standardkách jsme měli bránit osobně hráče soupeře, ale Krejza při prvním gólu hlavičkoval úplně sám. Tato branka dala utkání jiný ráz. Benešov zalezl a pozorně bránil. Po hodině hry jsme dostali další laciný gól, který jsme domácím po nedorozumění obrany s gólmanem darovali. Měli jsme prakticky osmdesát minut územní převahu, ale nedokázali se v koncovce prosadit. Hlavně šance Honzy Viterny a Jardy Malého volaly po gólu. Tam stačilo trefit branku. Blízko ke vstřelení gólu měl i Jarda Sadílek, jenž se pak trefil čtyři minuty před koncem. Nedá se říct, že mě hráči vyloženě zklamali, ale od některých jsem čekal lepší výkon."

Benešov: Capouch – Komárek (90. Voráček), Hrubý, Braný (41. Janovský), Vrňák – Zoubek, Krejza (84. Bredler) – Jíša, Žák, Prikner – Němec (78. Večera).

Tachov: Hintenholzinger – Ruda (68. Dvořák), Král, Malý, Habart, Viterna, Hutta (85. Veselý), Hudec, Sadílek, Folejtar (61. Stružka), Tušl.

Branky: 4. Zoubek, 59. Krejza – 85. Sadílek. Rozhodčí: Tryzna. ŽK: 3:0 (Komárek, Krejza, Zoubek). Diváci: 150.