Trenéru Tachovanů Zdeňkovi Bečkovi a jeho asistentům Pavlu Hobzovi a Vladimíru Pintířovi by se měli hlásit všichni hráči, kteří tvořili kádr v jarní části, až na L. Hudce. „Lukáš přišel s tím, že dojíždění z Liberce, kde v současné době bydlí a pracuje, je pro něj hodně náročné a rád by hrál v Liberci. Mluvil jsem s ním o tom, těžko mu bránit a vedení klubu jej také uvolnilo," řekl k odchodu hráče tachovský lodivod.

Jeho svěřenci absolvují téměř celou přípravu včetně přípravných zápasů v Tachově. Výjimkou by měla být utkání v Karlových Varech a v Sokolově. „Ano, je to tak. V Tachově jsou výborné podmínky pro přípravu a je zbytečné někam jezdit. Využijeme všechna sportoviště, určitě se dostaneme do haly, bazénu a v přípravě máme zařazený i spinning. Samozřejmě nejvíce budeme na umělé trávě," nastínil kouč, kde by se měla odehrávat zimní příprava.

A co na hráče v nejbližší době čeká? „Prvních čtrnáct dní budeme trénovat třikrát v týdnu, kdy se trochu rozběháme a první přípravné utkání sehrajeme 19. ledna s Přešticemi. Pak už se budeme připravovat čtyřikrát v týdnu a každý víkend hrát zápas," řekl stručně k programu Bečka, jenž je také zastáncem přípravy s míčem. „Samozřejmě musíme některé objemy naběhat bez míče, hlavně v úvodu přípravy, ale převážnou část budeme pracovat s míčem.

" Příznivci tachovského fotbalu se mohou těšit na přípravné zápasy. Až na Sokolov a Karlovy Vary je FK odehraje na vlastní umělé trávě. Utkají se s juniorkou Bohemians 1905, přijedou také Přeštice, divizní Úvaly a třeba třetiligové Domažlice. „Opět se podařilo zajistit kvalitní soupeře, kteří nás dokonale prověří," chválil si práci vedení klubu Bečka.

„Absolvujeme také na konci února přímo v Tachově krátkodobé soustředění, kdy by hráči měli trénovat dvou i třífázově," poznamenal tachovský lodivod.

Vedení tachovského klubu má zájem o posílení kádru a už tak činí první kroky. „Je pravda, že jsme s některými hráči a jejich oddíly v kontaktu, ovšem v současné době je vše ve fázi jednání a je předčasné mluvit o konkrétních jménech. Je ale možné, že se některé nové tváře objeví už brzy v přípravě," potvrdil Bečka zájem Tachova o posílení mužstva do jarních bojů.

První přípravné utkání sehrají Tachované v sobotu 19. ledna proti TJ Přeštice.