Domácím se v minulém kole příliš nedařilo a na půdě Malše Roudné utrpěli porážku 0:1. A byla první v letošní sezoně. Rokycanský kouč Pavel Aubrecht věří, že jeho svěřence první prohra nepoznamená. „Máme za sebou první neúspěch, otázkou je, jakým způsobem se s tím mužstvo vyrovná. Tachov se prosazuje pohyblivou, ale jednoduchou hrou a zřejmě se mu hraje lépe venku než doma. Naše mužstvo je zatím v pořádku a měl bych mít stejné hráče jako posledně," říká kouč.

Tachov si před týdnem doma pohrál s Českým Krumlovem, porazil ho vysoko 4:1, ale jeho trenér Zdeněk Bečka si myslí, že tento výsledek před sobotním derby vůbec nic neznamená. „Divize je tak vyrovnaná soutěž, že každý může porazit každého, ale také s každým prohrát." Zdravotní stav tachovských hráčů je prý celkem v pořádku. „K dispozici by měl být už i Benda, a tak chybět bude jenom Žemlička, který se nechal s Českým Krumlovem vyloučit. Ostatní jsou zatím fit," informuje kouč.

Hodně sledované bude i utkání v Chrástu, kde domácí nováček přivítá rezervu Táborska. Chrástečtí po hladké výhře 3:0 v Milevsku jsou v pohodě a na utkání se těší. Ale Táborsko doma deklasovalo 7:0 Nové Strašecí a určitě nepřijede odevzdat body. „Současná konstelace je pro nás super. Třikrát po sobě jsme neinkasovali gól a hrajeme tentokrát doma. Táborsko je silné mužstvo, ale chceme vyhrát. Máme zkušený tým a věřím, že si se soupeřem poradí," je naladěn na optimistickou notu chrástecký prezident Luděk Vokoun. Mužstvo je po zdravotní stránce v pořádku, chybět bude jen marodící Hulina. Střetnutí se hraje ve stejný den a čas, jako derby v Rokycanech. „Snad přijdou lidi i k nám. Výborný výkon a vítězství v Milevsku jsou argumenty, které by měly být tou nejlepší pozvánkou," myslí sí šéf chrásteckého klubu.

Plzeňská Doubravka v sobotu porazila 2:1 celek Hořovicka, dosáhla podruhé na plný bodový zisk a v sobotu se vydá na dlouho cestu do Českého Krumlova. Domácí budou chtít napravit debakl z Tachova, mají na kontě o tři body víc než Doubravka, která však může venku překvapit a zabodovat.

Program 12. kola divize: Rokycany (4.) – Tachov (7.) SO 14.30 – rozhodčí Vnuk, Chrást (5.) – Táborsko B (6.) SO 14.30 – P. Berka, Český Krumlov (10.) – Doubravka (13.) SO 14.30 – O. Berka, Hořovicko (8.) – Aritma (9.) SO 14.30, Nové Strašecí (14.) – Malše Roudné (11.) SO 14.30, Přední Kopanina (16.) – Milevsko (15.) SO 14.30, Admira (2.) – Štěchovice (1.) NE 10.15, Benešov (12.) – Čížová (3.) NE 14.30.