Postavení obou celků je rozdílné. Zatímco domácí jsou v pohodě v lepší části tabulky, plzeňský tým bojuje urputně o záchranu. Rokycanům nevyšel poslední zápas v Tachově, kde prohrály 0:4, a před vlastními fanoušky by rády tento neúspěch odčinily.
„Před nastávajícím dalším derby je to pro nás stejné jako v Tachově. Soupeř hraje o záchranu, my chceme dosáhnout na co nejlepší umístění," hodnotí situaci rokycanský kouč Pavel Aubrecht.

Výhodou Rokycan je, že může dát prostor i hráčům, kteří se během sezony na hřiště až tak často nedostávali. „Máme bodů dost, a tak testujeme celý širší kádr. Stejné to bude i s Doubravkou. Jsme rádi, že jsme se nakonec se soupeřem dohodli a hraje se dříve, aby všichni mohli sledovat závěr ligy," knstatuje s uspokojením rokycanský lodivod. Na podzim Rokycany v Doubravce vyhrály 2:1.
Plzeňský celek se v minulém kole doma předvedl v plné kráse a s několika dorostenci v sestavě deklasoval 5:0 Český Krumlov. Byly to velice důležité body, ale boj o divizní záchranu trvá dál.

„V kádru je situace podobná jako před týdnem. Distanc má stále Karel Řezáč, naopak už může hrát Pavel Krejčí, který měl stop jenom na jedno utkání," říká doubravecký trenér Roman Vyleta.

V kádru má ale i zdravotní problémy. „Nevím však, jak to dopadne s dalšími dvěma klíčovými hráči. Záložník Pavel Vaigl bude kvůli zranění ještě asi chybět a další záložník Pavel Javorský, který hrál posledně se sebezapřením, dostal v týdnu volno a čekáme, zda se dá dohromady."

V důležitém střetnutí platí pro Doubravku jediný cíl. „Je to derby a jde nám o hodně. Víme, že nás čeká těžké utkání a chceme uspět. Když zabodujeme, vytvoříme si lepší pozici pro poslední dvě kola. Rokycany můžou hrát v klidu, jde jim jen o umístění, a proto to pro nás bude složité. My jsme pod tlakem a to se hraje hůř," myslí si doubravecký trenér.

Divizní jistotu pro příští sezonu nemá ani Tachov, který cestuje do Nového Strašecí. Povzbuzením pro svěřence trenéra Zdeňka Bečky by měla být poslední výhra s Rokycany. Ve formě hrající Chrást hostí v sobotu Malše Roudné a měl by naplnit roli velkého favorita. Hraje se ve 14 hodin.

Program 28. kola divize: Rokycany (5.) – Doubravka (12.) SO 14.00 – rozhodčí Aubrecht, Chrást (3.) – Malše Roudné (14.) SO 14.00 – Melničuk, Nové Strašecí (15.) – Tachov (11.) SO 17.00 – Jan Váňa, Přední Kopanina (16.) – Táborsko B (7.) SO 15.00, Český Krumlov (8.) Aritma (9.) SO 17.00, Hořovicko (4.) – Štěchovice (2.) SO 17.00, Admira (1.) – Čížová (6.) NE 10.15, Benešov (10.) – Milevsko (13.) NE 17.00.