Tak to nikdo nečekal! Fotbalisté Chrástu, kteří jsou v současné době na třetí příčce divize, tuto republikovou soutěž pro příští sezonu nepřihlásí. „Důvody jsou vlastně osobní. Fotbal v Chrástu táhnu už dvanáct let a v nejlepším je třeba přestat. Věřím, že skončíme na třetím místě, a tak vysoko tady fotbal ještě nikdy nebyl," prohlásil prezident klubu Luděk Vokoun.

Chrást ale nebude prý hrát ani krajské soutěže. „Přihlásíme městský přebor a budeme ho hrát jen s vlastními hráči. Současný kádr už toto rozhodnutí zná, hráči si mohou hledat angažmá a vše jsem oznámil i trenérovi Michálkovi," tvrdí šéf klubu.

Sám prezident odvedl v klubu dobrou práci, svědčí o tom výsledky. „Letošní sezona byla fantastická, výborný kolektiv, vynikající trenér, ale nejde to táhnout do nekonečna. Teď na jaře mě mrzel i malý zájem našich fanoušků," vysvětluje Luděk Vokoun.

Trenér mužstva Zdeněk Michálek byl tímto verdiktem hodně překvapen. „Prožili jsme teď všichni v divizi pěkný rok, hráli jsme dobře, ale je to rozhodnutí majitele klubu a docela ho chápu."

Region tak přijde v divizi o svého výborného reprezentanta. Otázkou je, které zástupce v této soutěži bude kraj v příští sezoně vůbec mít.

Krajský přebor vede kolovečský Slavoj, na postup by v případě prvenství měl nárok, ale divizi hrát nechce. „Už jsme to jednou zažili, z této soutěže nemáme dobré pocity a hrát ji nebudeme. Zvažujeme, zda se vůbec v Kolovči bude hrát přebor," uvedl Milan Lucák z vedení klubu.

V tabulce druhé Horažďovice divizi rovněž nevezmou, i když by jim byl postup nabídnut. „Určitě nepostoupíme. Máme sice výborné mužstvo, kvalitní hráče, ale finanční podmínky nikoliv. Město nás příliš nepodporuje, horažďovické podniky jsou v zahraničních rukou a do fotbalu nedají ani korunu. Já sám budu po letech končit a stejně tak i trenér Čadek," vysvětlil manažer Milan Koželuh.

V přeboru třetí Klatovy řadu let divizi hrály, ale teď o ni rovněž nestojí. Člen vedení klubu Václav Kopřiva to řekl zcela jasně. „Na divizi hráče nemáme a lepší si koupit nemůžeme, protože zase na ně neseženeme peníze, nikdo nám je nedá a nepomůže nám."
V minulosti hrály divizi šestnáct let i Přeštice, které jsou v současné době v popředí krajského přeboru, ale podle slov manažera Stanislava Trnky teď tato soutěž není reálná: „Výhledově divize ano, letos by však na ni chyběli kvalitní hráči i peníze. Naší prioritou je příprava výstavby hřiště s umělým povrchem." Kdo tedy postoupí z Plzeňského kraje do divize?