Klokany sice prohnali, ale nakonec za remízu 1:1 získali jen jeden. Přesto by si podle obrazu hry zasloužili všechny tři. Doplatili však na ospalý začátek a bídnou koncovku.

Po šesti minutách Folejtar fauloval ve vápně a hosté šli z penalty do vedení. Habart sice brzo vyrovanl na 1:1, ale další gól už Tachov nepřidal, přestože k tomu měl šancí dostatek.

Tu největší pět minut před koncem Janoušek, když osamocený z malého vápna zamířil do oblak. „Měli jsme jasné loženky a jednoznačně jsme měli vyhrát,“ mínil tachovský trenér Jaroslav Pták. I přes ztrátu dvou bodů však musel své borce pochválit. „Hráli jsme bojovně, dobře kombinovali a hlavně v závěru jsme si vytvořili velký tlak. Soupeři jsme dělali průvan v obraně, v koncovce nám však chyběla přesnost. Vždycky jsme byli jen krůček od vítězného gólu.“ Jaroslav Pták pozitivně hodnotil i hru klokanů. „Přijelo mladé a běhavé mužstvo. Bylo nebezpečné v brejcích, když zaútočili, hrozil požár, ale ten jsme vždy včas uhasili.“

V příštím kole čeká Tachov derby v Kolovči.

Borci Rokycan neměli vůbec jednoduchou roli na půdě favorizovaných Strakonic. Zahájili utkání odvážně, soupeře se nezalekli, přesto po patnácti minutách hry prohrávali 0:1. „V úvodu jsme měli víc ze hry, potom jsme při autu ve středu hřiště špatně obsadili hráče, následoval rychlý protiútok domácích a z toho byl první gól. Po něm získali domácí převahu a lepší byli až do konce prvního poločasu,“ viděl první část hry rokycanský trenér Pavel Aubrecht. Domácí českobudějovická farma se střelecky prosadila i brzo po přestávce a vedla už 2:0. „Od druhého gólu jsme hru vyrovnali a od takové šedesáté minuty jsme byli jednoznačně lepším celkem. Snížili jsme Kubíkem, domácí přestali běhat a začali se bát o výhru. V tlaku jsme však některé útočné akce ve finální fázi řešili špatně a vyrovnat se nám už nepodařilo, přestože jsme k tomu šance měli,“ litoval rokycanský kouč.

Své mužstvo ale ocenil, přestože nezískalo ani bod. „Kluky jsem musel po zápase pochválit, protože zahráli dobře a zanechali dobrý dojem,“ uzavřel hodnocení Pavel Aubrecht. Rokycany hostí v sobotu dalšího favorita, přijede Benešov.

Ten v nedělním podvečeru podle očekávání zvítězil nad Kolovčí 2:0, ale poslední celek tabulky špatný výkon rozhodně nepodal.
Vstřelit gól je však pro Slavoj neřešitelný problém, přestože v jeho útoku nastupuje Tomáš Došek, autor 78 prvoligových gólů.
„Tomáš měl smůlu, nastřelil hlavou tyč, ale měli jsme i další šance. Jednu z nich neproměnil třeba Vojta Mour,“ postěžoval si vedoucí kolovečského týmu Josef Kaigl. Chodové i přes porážku působili v poli dobrým dojmem. „V první půli to bylo hodně vyrovnané, Benešov se soustředil hlavně na obranu a chodil do brejků. Prohrávali jsme v poločase o gól, po přestávce jsme hodně útočili, ale po chybě obrany jsme inkasovali podruhé. Když nedáváme góly, nemůžeme chtít vyhrát,“ povzdechl si kolovečský funkcionář.