BENEŠOV – HORNÍ MĚCHOLUPY   0:0

Od začátku byli hosté, také ještě na podzim s benešovským Kučabou v základní sestavě, fotbalovější, ale naráželi do dobře zorganizované domácí obrany, ve které vládl Pavel Chomát, který nedovolil Vladimíru Bálkovi nic a vyhrál s ním skoro všechny souboje. „Jeden jsem prohrál a hned to v našem vápně hořelo,“ pravil po zápase benešovský obránce, kterého pochválil i trenér Bárta: „Pavel byl výborný a Bálka úplně vymazal.“

Benešov, ač se většinu času bránil, si vypracoval v první půli obrovskou šanci. Turek vybojoval míč na polovině, posunul do do běhu Vrňákovi, po jehož centru pálil Němec  z malého vápna do nohou brankáře.

Domácí také ve 26. minutě málem přišli o hrajícího asistenta trenéra Karla Hrubého, jenž je zraněný a seděl na lavičce, na které ho napálil jeho kamarád Štěpán ze hřiště. Naštěstí Hrubý ránu míčem na solar přežil bez větší úhony.

Po přestávce zvýšili hosté tlak, kopali několik rohů, ale jen jeden byl nebezpečný, když Nakamurovi vyrazil ránu zblízka Capouch a následnou bombu Bálka z šestnáctky vytlačil na roh. „Soupeř měl nebezpečné standardky, naši kvalitní hráči je uskákali, jen jednou nám to tam hořelo a podržel nás Pavel Capouch,“ pochválil brankáře s obranou Martin Bárta.

Domácí dopředu nehrozili, přesto se oprávněně zlobili na rozhodčího v 55. minutě, kdy vyběhnuvší brankář Kudrna skopnul Němce až mu spadla kopačka, nicméně sudí Janoch situaci nechal bez povšimnutí.  „Byl jasný faul na Dominika, gólman ho zasáhnul, protože mu nic jiného nezbývalo. Měli jsme kopat trestný kop a gólman měl být vyloučen,“ zlobil se benešovský kouč.

 V závěru ještě Mikolanda z dobré pozice pálil nad. A tak zápas skončil bez branek.

„Proti kvalitním Měchoupům bod beru, protože mužstvo makalo a bojovalo. Navíc obrana proti kvalitní ofenzivě udržela nulu,“ řekl po zápase Bárta a posteskl si: „Škoda šance Dominika Němce v první půli.“

Benešovu se tak tříbodový odstup od Horních Měcholup nezmenšil. „Měcholupy mají sice lepší vzájemná utkání, ale to teď neřeším,“ nevadí Bártovi.

Rozhodčí: Janoch. ŽK: Křivohlavý, Bredler – Chlumecký, Mikolanda. Diváci: 500.

Benešov: Capouch – Křivohlavý, Chomát, Žák, Zoubek – Vrňák (69. Večera), Bredler, Havlíček, O. Štěpán –  Němec (79. Veinlich), Turek.