Sokol Postřekov – Spartak Klenčí 1:2 (1:1)

Hosté začali aktivněji, domácí kontrovali nepřesnou střelou Závodného z dálky. Hra se pak přelévala od branky k brance, ale nebezpečnější bylo v úvodu přece jen Klenčí. V 10. minutě o sobě dal poprvé vědět pozdější hrdina utkání Čech, ale tváří v tvář proti vyběhnuvšímu Noskovi neuspěl. Domácí se snažili centry ze stran hledat v pokutovém území Škrabala, ale ten byl Psutkou dobře střežen.

Třináctou minutu utkání zahájila obávaná klenečská třináctka, ale Mifkův lob hlavičkoval trestuhodně osamocený Řezníček zblízka jen do rukavic připraveného Noska. Po dalším ostřelování branky Postřekova a druhém sólu Čecha likvidovaném opět gólmanem ´blues´, se ke slovu dostali domácí. Steinberger obral stopera Psutku v souboji o balon, následoval sprint na branku, drzá klička Sokolovi a vracející se bek Osvald už mohl jen přihlížet, jak míč končí v prázdné brance – 1:0.

Jenže ve 32. minutě se od domácích odvrátilo štěstí. Stopera Janečka vracejícího se při brejku hostů vyřadilo svalové zranění, špílmachr Adamka tak za něj musel do obrany a do hry narychlo nastoupil nerozehraný útočník Buček. Poté, co dal Houdek okusit tvrdost svých kolíků Polákovi, aby si nechal zajít chuť na další nebezpečné centry a průniky do vápna, ztratil ve 35. minutě právě Buček v souboji s Osvaldem a Housarem míč a druhý jmenovaný vyslal na zteč našlápnutého Čecha, který svůj třetí nájezd na Noska proměnil – 1:1. Když pak Závodný po přízemním centru Škrabala trefil břevno, šlo se do kabin.

Do druhé půle domácí ve snaze vyrovnat přidali na otáčkách, zatlačili soupeře a gól visel ve vzduchu. Ze závarů a strkanic před brankou Klenčí ale nevytěžili nic. Polák z otočky ve 49. minutě pálil vedle, Adamka z tr. kopu rovněž, přesnost chirurga scházela Škrabalovi při jeho pokusu z 18 metrů, Závodný v 57. minutě trefil beky a vzápětí promáchl Polákův centr. Přítrž ofenzivním rejdům na své polovině učinili Klenečtí po hodině hry. Housar jedovkou ´zapojil´ znovu do hry soupeřova gólmana, vzápětí domácí Adamka ve snaze hlavičkou odvrátit Mifkův aut nechtěně prověřil správné postavení tyče vlastní branky.

V 69. minutě zakončil Housar perforaci pravé strany obrany Postřekova centrem na Čecha, jehož střela podél Noska se se štěstím odrazila od protější tyče ke druhé a zapadla do branky – 1:2. Z druhého gólu otřesení domácí v závěrečných minutách sice posílili ofenzivu na úkor obrany, ale nic vážnějšího než závar a další strkanici už k vidění nebylo.

Dvougólový snajpr Klenčí získal prémii pro střelce vítězného gólu chodského derby, kterou byla staroklíčovská pálenka v originální lahvi ve tvaru fotbalového míče.

Sokol Postřekov: Nosek – Královec, Cibulka, Janeček (32. Buček), Ledvina (81. Kreuz) – Závodný, Adamka, Beroušek, Polák – Škrabal, Steinberger. Trenér: Váchal.
Spartak Klenčí: Sokol – Osvald, Psutka, Hůla, Vejmelka – Houdek, Housar, Řezníček, Hromník – Čech, Mifek (78. Hojda). Trenér: Smazal.
Branky: 26. Steinberger – 35. a 69. Čech. HR: Burda – Vocelka, Čermák. ŽK: 4:3. Diváků: 220.