Hrajete – li za Postřekov, můžete prohrát jakýkoli jiný zápas, ale porážka od Klenčí se neodpouští. To samé platí i ve Spartaku. Dostat tři branky od Nýřan fanouškynebolí tolik, jako kdyby si neměli v neděli zařvat gól víckrát než houfy příznivců domácího Sokola. „Sám nevím, kde se ta rivalita vzala. Naše generace vzájemný zápas nikdy tak neprožívala, ale mezi mladými je to hodně vyhecované," říká prezident fotbalového Klenčí Miroslav Pajma. I kouč Postřekova Petr Váchal za své hráčské éry mnohem více prožíval zápasy Staňkova s Domažlicemi. „Pravda ale je, že podzimní porážka v Klenčí mi leží v žaludku ještě dnes," vzpomíná na duel, který měli jeho svěřenci do 80. minuty ve své moci. Pak ale domácí výsledek zvrátili dvěma góly.

Oba tabulkoví sousedé se na utkání připravovali, trenéři museli motivaci hráčů spíše krotit než ji burcovat. „Vůle po vítězství odchovanců postřekovské kopané je velká, nakazili se jí i hráči, kteří přímo z Postřekova nejsou," přibližuje Váchal náladu v kabině, kde však k pětici zraněných ještě přibyl Kočiš a oslabení defenzivy je tak citelné.

Klenčí po incidentu v Chodově přišlo o Pavla Sokola a odpočtem šesti bodů po skončení soutěže ztratilo naději na postup. Postřekov o něj stále bojuje, ve hře je ještě devět bodů. To by podle Miroslava Moravce, znalce chodské kopané, mohlo rozhodnout. „Proto mají asi blíž k výhře domácí. Na druhou stranu Klenčí má s Postřekovem lepší vzájemnou bilanci, jeho hráči mají velkou sebedůvěru. To bylo vidět i na podzim v Klenčí, kdy byl Postřekov lepší, ale o výhru přišel v závěru. Ale derby je i o štěstí, rozhodují detaily a každý má slabiny, které lze využít," míní fotbalový stratég. Ačkoli akcie Klenčí na fotbalové burze před derby výrazně posílily návratem Vojty Mifka, podle Moravce to zas až tak velkou roli hrát nebude. „Vojta není rozehraný, ani fyzičku nemá takovou, jakou zase bude mít po letní přípravě," říká.

S tím Pajma souhlasí. „I když máme jednotlivce, kteří dokáží zápasy rozhodnout, v derby je hlavní týmový duch a proto vyhrajeme."
Podle Váchala se budou radovat domácí. „Důležité bude nepustit Klenčí do zápasu a naopak se naším gólem dostat do herní pohody."

Zápas začíná v neděli od 16.00 hodin. Řídit jej bude trio sudích Burda, Vocelka a Čermák, delegátem svazu je Langmajer. Střelec vítězného gólu se může těšit na prémii Domažlického deníku v podobě staroklíčovské pálenky v originální lahvi v podobě fotbalového míče!