„Hodně jsem o soustředění stál. Sám jsem sem jezdíval dvacet let, už jako hráč. Kluci naberou kondici na sezonu. Jsou tu ideální podmínky, stoprocentní servis," řekl trenér Jiskry Stanislav Purkart.
V den naší návštěvy areálu s dvojicí menších ´umělek´ absolvovali hráči po budíčku v půl osmé a snídani první z tréninků, dvě hodiny běhu se zaměřením na rychlost. Po obědě následovala pauza, během níž někdo využil služeb týmového maséra Jana Šturmy, další se učil na zkoušky, ostatní trávili volno na pokojích. „Vaří tu dobře, ubytování je také fajn. Spí se po dvou nebo po třech. Každý pokoj je vybaven televizí, má vlastní sprchu i WC, což Luďa, jak vidíte, právě oceňuje," zasvětil nás Jakub Ferra se smíchem hodně názorně do úrovně ubytování.

Ve tři hodiny začal Jiskře, ale i týmům Rokycan, které v Žinkovech pobývaly souběžně, druhý trénink. Gólman Lorenc s Mateuszem Pyrkou se potili v posilovně. Ostatní se u nedalekého zámku, s jehož koupí to Američanům na rozdíl od Karlštejnu vyšlo, rozehřáli se švihadlem. Poté se opět běhalo, tentokrát na vytrvalost. Na tempo a limity dohlížel trenér, na druhé straně třímal stopky jeho asistent Pavel Wolf a mezičasy hlásil vedoucí mužstva Karel Trněný na běžkách. Po dvou hodinách, kdy už byl trochu unaven i Knakal, jemuž stačili Došlý, Halili a testovaní Daniel Pyrka a Sergej Kosre, se šlo do sprch.

Někdy v tu dobu se měli k týmu připojit i Bláha, Braun a Dvořák, kteří dostali volno kvůli škole. Z dvacetičlenné družiny usilující o místo základu Domažlic jsme nezastihli ani Bezděka, jehož čeká lékařské vyšetření kvůli přetrvávajícím problémům s kolenem. Brankář Houdek nedostal volno v práci, k týmu se měl připojit až koncem týdne.

Po večeři se hráči pátého týmu třetí ligy shromáždili potřetí, aby opět zapracovali na fyzičce v tělocvičně. Došlo i na turnaj čtveřic ve fotbálku. „Vyjma teploty u Pavla Jariny všichni zvládají soustředění i v tomto mrazivém počasí bez zdravotních problémů, nejsou žádná zranění, což je i zásluha bezvadného masérského servisu a dobré regenerace," dodal kouč.

Soustředění vyvrcholilo sobotním duelem s Doubravkou. Ten napověděl, kdo po chystaném zeštíhlení zůstane v kádru farmy Viktorie Plzeň. Po třetiligistech z Chodska a divizních Rokycanech čekají v Žinkovech jako každou zimu borce Meclova, aspiranty na postup z okresního přeboru.