Borci domažlické Jiskry nasázeli do sítí soupeřů ve dvou zápasech dohromady deset branek. A sobotní vítězství 4:0 ve Strakonicích se počítá. Hosté totiž předvedli naprosto suverénní výkon. Přehrávali domácí ve všech směrech a jejich výhra se začala rodit už v první dvacetiminutovce.

Za bezbrankového stavu ještě Petr Mužík a Petr Došlý své šance nevyužili, ale za chvíli to už do domácí branky začalo padat.

Petr Mužík krásně zakroutil do branky přímý kop a za chvíli po dalším trestném kopu zvýšil povedenou ránou k tyči Jiří Bárta na 2:0. Pro Jihočechy mohlo bý ještě hůř, kdyby Petr Mužík proměnil pokutový kop. To se nestalo a tak Strakonice ještě žily a šly do druhého poločasu s jakousi nadějí.

Ta ale vzala brzy za své. Petr Došlý zužitkoval přesnou přihrávku za obranu ve třetí gól a definitivní podobu výsledku dal stoper Marek Bauer po rohovém kopu. Suverénní výkon, suverénní výhra!

„Podali jsme zodpovědný výkon v defenzívě i směrem dopředu," pochvaloval si domažlický trenér Stanislav Purkart. A u svého mužstva si cenil i dalšího důležitého aspektu ve hře. „Kluci hráli s nadšením, elánem, byla v tom velká chuť do hry. Nakonec jsme mohli přidat ještě další góly. Cením si i toho, že jsme domácí prakticky k ničemu nepustili, kromě jednoho náznaku si prakticky nevytvořili žádnou šanci," viděl duel domažlický lodivod.

Jeho svěřenci se v dalším kole představí doma, kde hostí předposlední Písek.