Zdeňku, v kolika letech a kde jste s fotbalem začínal a kdo vás k němu přivedl?
„Fotbalu jsem se věnoval vlastně už od mala, kdy jsem běhal bos po trávníku. Přivedli mě k němu moji rodiče, kteří byli správci na hřišti, takže do míče jsem začal kopat už tehdy. Aktivně se hře věnuji od čtyř let."

Střelecky se vám dařilo už v žácích a dorostu, se kterým jste ve Vejprnicích vykopali ligu, nebo se z vás kanonýr stal až v mužích?
„Střelecky se mi dařilo už v Nýřanech v přípravce a mladších žácích, kde jsme hráli s klukama na góly. Na Vejprnice vzpomínám jen v dobrém, například na trenéra Zdeňka Křena, který má na mojí kariéře obrovské zásluhy. I v mužích mě střelecká forma stále provází, i když teď v Domažlicích to bude o hodně těžší, alespoň na začátku."

Přicházíte z Vejprnic, kde vás naposledy trénoval Milan Dejmek. V Domažlicích se na tohoto trenéra dodnes vzpomíná. Jak na vás jako fotbalistu tento kouč zapůsobil, co konkrétně vám dal?
„Milan Dejmek na mě měl velký vliv a myslím, že i na celý tým. Tréninky s ním byly na hodně vysoké úrovni. Dodnes mi utkvěla v paměti jeho reakce na moji neproměněnou penaltu proti Klatovům, na kterou jsem nebyl ani určen. Ale přesto jsem šel a… nedal. Když pak rozčilený trenér přišel po zápase do kabiny, kopl do balonu, ale uklouzl a ´sedl´ si na zadek. Myslím, že od té doby jsem to u něj měl schované. (smích) Na konci minulé sezony jsem ale penaltu proti Domažlicím proměnil, tím jsme si byli kvit." (smích)

Můžete přiblížit, jaký je rozdíl mezi přípravou hráče pro krajský přebor a pro třetí ligu?
„Je to velký rozdíl. Posilování, běhání, příprava na zápas i v soupeřích, vše je náročnější."

Do Domažlic jste měl přijít už v zimě, ale zlomil jste si ruku a tak jste se na sezonu ještě vrátil do Vejprnic. Připravoval jste se během jara nějak, abyste přechod zvládl snáz?
„Ano, do Domažlic jsem měl namířeno už v zimě, ale zpozdila mě zlomenina ruky. Na přechod jsem se připravoval i sám, běháním po Nýřanech a posilováním."

Odehrál jste za Jiskru několik přípravných zápasů. Ve kterém jste byl se svým výkonem spokojen?
„Se svým výkonem jsem byl spokojen ještě v zimě, když jsem v závěru přípravy nastoupil do utkání s německým Chamem. Nahrál jsem tehdy na tři branky a měl jsem možnost dát dokonce gól. A teď v letní přípravě to byl opět Cham, v jiných zápasech jsem mohl podat lepší výkon, nebylo to ono."
Hrál jste i futsalovou ligu za Indoss. Příchodem na Střelnici pro vás futsal končí nebo máte výjimku?
„Futsal jsem hrál necelých pět let. Bylo to těžké rozhodování, ale uvědomil jsem si, že chci hrát fotbal. Žádná výjimka není."

Prosadit se do základu třetiligového týmu nebude snadné. Co k tomu podle vás bude zapotřebí?
„To máte pravdu, snadné to opravdu nebude. Co pro to udělám? Musím na trénincích pracovat na sto deset procent, ukázat trenérovi, co ve mně je a čekat na příležitost."

Při shánění informací o vás jsem narazil na zajímavou věc. Jméno Zdeněk Kasýk figuruje ve startovní listině Běhu Nýřany na 10 km. Nejrychleji jste tuhle trať zvládl v roce 2008, v posledních letech jste to už pod 44 minut nedal. Domníval bych se ale, že budete zrychlovat…
„Ano, máte správné informace. Závod na 10 km jsem běžel a nejlepší čas jsem měl v roce 2008, kdy jsem to zvládl za 43:09. Velké zásluhy na tomto čase mají tréninky ve Vejprnicích. Rád bych se zúčastnil i dalšího ročníku, pokud mi to čas umožní a trenér dovolí. Na lepším čase se pokusím zapracovat." (smích)

Vizitka Zdeňka Kasýka:

Narodil se 16. 9. 1993 v Plzni, je mu 19 let a žije v Nýřanech. Vyučil se instalatérem na SOU Stavební Plzeň, žije u rodičů. Hraje v záloze nebo útoku, střílí pravou nohou, oblíbené číslo dresu má 10, 7 nebo 17. Přezdívka Kasa. Rád si i zalyžuje, zahraje hokej, futsal a další míčové hry. Občas si zajde pobavit s přáteli.