Klubové barvy, postavení v tabulce i shodný počet devíti výher na podzim však zdaleka nejsou posledními parametry, jimiž se oba nedělní duelanti podobají. „Roudnice praktikuje podobný styl hry, jako my. Technický a přímočarý," říká na adresu soupeře domažlický kouč Stanislav Purkart.

V duelu hraném vloni o Chodských slavnostech v Domažlicích zvítězila Roudnice 2:1, ale Jiskra měla tehdy po pohárovém s Tachovem čtyři zraněné. Tentokrát je kouč Purkart v lepší situaci, navíc může počítat s Růžičkou, jehož pošlou z Viktorie Plzeň farmě na pomoc. „Celou přípravu jsme absolvovali bez vážnějšího zranění. Dlouhodobě chyběl jen Lukáš Bezděk, který už ale ve středu poprvé trénoval. Mile mě překvapil, jak dobře na tom čtrnáct dnů po operaci kolene je," říká Purkart. Dalším, koho v zimě na trénincích vidět nebylo, je Michal Tesař. Ten včera podstoupil operaci třísla, které ho nadlouho odstavilo od fotbalu. Domažličtí trénovali v úterý a ve středu na domácí ´umělce´, ve čtvrtek a v sobotu se připravují na přírodní trávě v Úlicích na Plzeňsku.

Roudnice je farmou Teplic a Jiskru tak na Podřipsku nečekají žádná ´ořezávátka´. Spíše naopak. Vždyť třeba německý Bautzen v přípravě kvůli ostré hře Roudnice odmítl nastoupit do druhého poločasu! Severočeši se během zimy ještě utkali s juniorkou Slovanu Liberec (4:2), změřili síly s mládím FK Teplice (3:0 a 3:0), druholigisty z Mostu (1:2), Ústí nad Labem (0:4) a Pardubic (0:3), divizními Lovosicemi (3:3) a v generálce smetli divizní Souš (6:2).

Roudnice se netají ambicemi na postup. Klubový boss Pýcha přes zimu udržel nejlepšího střelce třetí ligy Macháčka, který byl se spoluhráčem Marešem na testech v prvoligových Budějovicích. Z posil stojí za zmínku příchod beka Nádeníčka z třetiligového Chomutova a útočníka Svátka, odchovance Sparty, který působil i v Mostě, Plzni, Jablonci, Vlašimi, divizních Voticích a třetiligovém Králově Dvoře. Právě tento tým bude v sobotu 16. března od 15.00 hodin pro Jiskru prvním domácím soupeřem jara.