Na začátku duelu si obě mužstva vytvořila několik šancí. Z prvního gólu se ale ve 32. minutě radovala domácí Jiskra, kdy se do brány Roudnice přesně trefil Petr Došlý. Za necelých deset minut přišla pro Domažlice rána v podobě druhé žluté karty v utkání pro Adama Beránka. „Po vyloučení se nám situace zkomplikovala. Museli jsme přeskupit některé hráče a víc bránit," řekl k vývoji utkání trenér Domažlic Stanislav Purkart.

V druhém poločase začínala mít Roudnice navrch a domácí se stáhli do obranných pozic. Hosté však z několika šancí nedokázali vyrovnat. „Klukům se povedl heroický výkon. Semkli se, pracovali poctivě a nedovolili Roudnici vstřelit branku," chválil své svěřence kouč Purkart.

V 64. minutě Domažlice přidaly další gól. Na Bezděkův centr si opět naskočil Došlý a hlavou zvýšil na 2:0, za necelých deset minut dokonce dával na 3:0, když se střelou z 15 metrů trefil přesně pod víko roudnické branky. Petr Došlý se tak v utkání radoval ze zlatého hattricku. Svůj první gól dali hosté až v 76. minutě, kdy Tichý hlavou snížil na konečných 3:1.

„Byl to skvělý výkon celého týmu a Petr Došlý k tomu samozřejmě hodně přispěl," chválil mužstvo Purkart K výhře fotbalistům Domažlic také pomohlo téměř tisíc fanoušků, kteří na stadion přišli z Chodských slavností.

„Divákům musíme poděkovat, že nám celé utkání věřili a hlasitě nás podporovali. Oni byli tím naším dalším hráčem, který nás hnal dopředu" dodal na závěr kouč Stanislav Purkart.