Jiskra se po vysoké výhře nad SK Horní Měcholupy vyhoupla na pátou příčku tabulky a je jen krůček od dalšího mezníku klubové historie, protože jakékoli umístění od čtvrté příčky výš by bylo nejlepší, jakého zatím Jiskra dosáhla. K tomu, aby se příští sobotu na úplný závěr další sezony Chodů v České fotbalové lize podávaly na Střelnici lívance zdarma, je třeba v obou utkáních bodovat. „Pořád máme o co hrát. Můžeme skončit třetí, ale i devátí," říká Stanislav Purkart, trenér druhého nejúspěšnějšího týmu ze západu Čech.

FK Kunice má v tabulce na Domažlice náskok tří bodů a dohrávku v Zápech k dobru. Farma pražské Dukly na domácí půdě neprohrála dva a půl roku, tuto skvostnou sérii ukončili teprve 29. května fotbalisté Roudnice nad Labem. Trenér Zdeněk Hašek po generační výměně disponuje po rezervě Sparty nejmladším kádrem v soutěži. Mladíkům se v posledních kolech výsledkově příliš nedaří, tři venkovní utkání prohráli, ale sudími neuznaných gólů v duelech se soupeři bojujícími o záchranu nasázeli dost.

Mladickou daní je podle všeho malý důraz v osobních soubojích před vlastní i soupeřovou brankou, což by ofenzivě Jiskry mohlo vyhovovat. Na druhou stranu je zřejmé, že defenzivu čeká řádný ´fičák´. Na podzim Kunice na Střelnici prohrály 2:0, když od 7. minuty hrály bez vyloučeného brankáře Šebka. Zajímavostí je, že Jiskra tehdy válčila na dvou frontách, a šrámy z ligových i pohárových zápasů si vybraly svou daň. Notně prořídlý kádr tehdy musela výrazně podpořit Viktoria Plzeň, takže ze současného arsenálu Chodů pamatuje zápas pouhá šestice hráčů včetně gólmana Dana ´Houdiniho´ Houdka. „Do Kunic pojedeme bez hráčů Viktorie. Bohužel budou chybět i zranění Franta Dvořák a Libor Bláha," dodává Purkart.

Kunice disponují brankáři Tetourem a Šebkem, v obraně mohou nastoupit Ilko, Kopta, Hyský, Hell, Štancl, Veselý a Čelůstka, ve středové řadě Kordiak, Balšánek, Tenkl, Němeček a Skála. Do útoku jsou k dispozici Jíra, Dvořák, Rejhon a Koubek. Sestava, se kterou Kunice prohrály s Roudnicí těsně 2:3, byla: Šebek – Veselý, Ilko, Hell, Čelustka, Kordiak, Balšánek, Tenkl, Jíra – Rejhon (87. Varga), Dvořák (78. Kotlík).