Před rokem přišlo o Chodských slavnostech na premiérový zápas Jiskry Domažlice v České fotbalové lize parádních patnáct set diváků a podobnou podporu by si domácí borci přáli mít v zádech i zítra, kdy se od 15.00 hodin na Střelnici utkají v prvním mistrovském zápasu s jedním z aspirantů na postup, mužstvem Roudnice.

Do fotbalové mekky Chodska míří celek, který v uplynulé sezoně skončil v tabulce třetí ligy sedmý, jen o skóre za šestou Jiskrou. O Roudnici se začalo hovořit s respektem poté, co v kvalitní letní přípravě se soupeři z první a druhé ligy porazila nejlepší druholigový tým loňské sezony, Ústí nad Labem. Klub se navíc stal farmou prvoligových Teplic, které na rozdíl od jiných neváhají svoje hráče na pomoc posílat. Sama Roudnice navíc mohutně posílila. Z Ovčár, kde se po smrti mecenáše tamní kopané Stanislava Ondráka do ČFL nepřihlásili, přešel do týmu z města nad Labem trenér Pavel Janeček. Ten si s sebou přivedl zkušené Müllera, Chalupu a Mareše. Starší hráče doplňují talentovaní mladíci z Teplic. „Soupeř předvádí technický fotbal, spoléhá na kombinaci po stranách, odkud hledá vpředu svého bijce, ex – kunického Šilhana. Dále využívá výškové převahy svých hráčů při standardkách, které rozehrává zkušený Doležal," přibližuje kouč Domažlic Purkart sobotního soupeře.

Jeho kádr přitom na úvod soutěže provází nehorázná smůla. Dlouhodobě zraněn je stoper Tesař, který přišel o celou letní přípravu a jeho návrat k aktivnímu fotbalu se pohybuje v řádech týdnů. Netrénuje ani zraněný Bárta a Strejc po zranění kotníku začal teprve s lehkou zátěží. Připočteme – li k tomu distanc kanonýra Veselého za vyloučení v pohárovém duelu s Tachovem, skoro to vypadá, jako by osud nechtěl dovolit, aby ´modrobílí´ konečně zlomili prokletí pouťových zápasů. V nich jim to totiž moc nejde a většinou prohrávají. „To je pravda, o pouti moc nevyhráváme. Naposledy v krajském přeboru. Nevím, čím to je, že se nám o Chodských slavnostech moc nedaří, ale souhlasím s viceprezidentem Ivanem Rybárem, který nedávno v rozhovoru uvedl, že Jiskra v pouťových zápasech měla v posledních letech pokaždé silné soupeře, kteří pak postoupili, ať už to byl Králův Dvůr nebo vloni Pardubice," říká dvaatřicetiletý stoper, odchovanec a kapitán Jiskry Michal Tesař a hned dodává: „Já u toho tentokrát bohužel nebudu, ale půjdu kluky podpořit alespoň jako divák. Ale jakmile se dám zdravotně do pořádku, budu se chtít o své místo v sestavě ještě poprat."

Jiskra Domažlice, v současnosti jediný zástupce Plzeňského kraje ve třetí lize,na jaře podpisem svého prezidenta Jaroslava Ticháčka stvrdila dohodu o spolupráci s Viktorií Plzeň, za kterou dokument signoval generální manažer Adolf Šádek. O tom, zda a kterými hráči účastník Ligy mistrů svojí farmě v nouzi pomůže, jednali představitelé obou klubů po včerejším pohárovém duelu. Také Plzeň se ale potýká s velkou marodkou, takže naděje nejsou velké. Vypadá to, že vše bude na hráčích Domažlic včetně v podstatě zatím jediné letní posily Jaroslava Malého.
Na utkání jsou delegováni rozhodčí Berka s asistenty Štěrbou a Peškem. Delegátem je Peteřík.