SK Roudnice po finančním i hráčském spojení s Českou Lípu zvládl skvěle přípravu. Sedm těžkých zápasů, žádná prohra. Cenná je remíza s prvoligovými Teplicemi, juniorkou Slovanu Liberec či vyřazení druholigového Mostu z poháru. K největším hvězdám patří ex-slávisté Tomáš Hrdlička a Karel Kratochvíl, sparťan Ondřej Bíro či někdejší hráč Jablonce Jan Svátek. Těžký soupeř na úvod.

Navíc proti Jiskře mluví jedna tradice, prokletí pouťových zápasů. „Každá série má svůj konec. Jsem přesvědčen, že tahle skončí 10. srpna 2013 a my výhrou uděláme první krok ke splnění cíle, kterým je hrát o postup do II. ligy," říká prezident fotbalové Jiskry Jaroslav Ticháček.

Na Střelnici jsou přesvědčeni, že přes léto pro splnění snu udělali maximum. Jiskra už sice není farmou vítěze Gambrinus ligy, ale z Viktorie Plzeň přišli stoper reprezentační devatenáctky Ondřej Chocholoušek, obránce Adam Beránek, jenž působil v Čáslavi a byl na testech v Hradci Králové a záložníci David Kůžel s Martinem Hoffmannem. Na roční hostování přišel i domažlický rodák, brankář Martin Ticháček. Ze slovenské druhé ligy přichází polský bek Daniel Pyrka. „Soutěž je dlouhá, čeká nás i pohár, je třeba mít z čeho vybírat. Tým se povedlo okysličit, zvýšila se konkurence, to znamená vždy větší kvalitu," tvrdí prezident klubu.

iskře se v přípravě oproti jejímu sobotnímu soupeři tolik nedařilo, prohrála v Tachově, inkasovala dost gólů. „Věřím, že se to otočí a zase budeme dávat víc gólů, než jich dostaneme. Základ týmu tvoří zkušení hráči, kteří spolu jen v ČFL hrají třetí rok. A i mladí hráči, kteří teď přišli, jako jsou Chocholoušek či Beránek, mají něco za sebou. Je třeba čas, než si vše sedne, reálnou sílu mužstva ukáže až samotná soutěž," říká kouč Stanislav Purkart.