FC Písek – Jiskra Domažlice 1:2 (1:0)
Hosté do utkání vstoupili bleskově a hned ve 20. vteřině se do zakončení dostal Dvořák, ale mířil vysoko nad. První patnáctiminutovku byli hosté odvážnější a aktivnější, Satrapa musel ve 14. minutě řešit nedorozumění píseckých beků a před dotírajícím Bártou uklidil míč na roh. Domácí pak ale začali hrát a Valenta ve 21. minutě zahrozil individuálním průnikem a střelou, kterou musel zlikvidovat Houdek. Velkou šanci měl i na druhé straně Pyrka, který šel z úhlu do přečíslení, ale jeho rána skončila s přispěním Satrapy jen rohovým kopem hostů. Domácí pak svou zvýšenou aktivitou získali lehkou územní převahu, která přinesla i vedoucí gól. Ve 42. minutě zakombinovali Malý a Huňa, jenž předložil nabídku do vápna na Zušťáka a ten zkušeně podél Houdka otevřel účet zápasu – 1:0.

Raketový nástup do druhého poločasu předvedl opět Zušťák, který hned ve 46. minutě po kolmici od Malého stál tváří v tvář Houdkovi, ale ´batman´ v bráně hostů předvedl další skvělý zákrok a svůj tým udržel ve hře. Písek chtěl přidat druhou uklidňující branku, ve 48. minutě těsně před Zušťákem uklidil na roh stoper Matas. Další šanci promarnil v 57. minutě písecký Mašát, který se probil přes obranu do zakončení, ale jeho technická rána o půl metru přelétla břevno. I hosté zahrozili, jmenovitě v 62. minutě Bezděk, který hlavičkoval po centru Bárty, ale Satrapa vyrazil na roh. V 66. minutě se po špatném odkopu Satrapy dostal k míči Mužík, ale jeho technickou střelu si Satrapa pohlídal.

Z protiútoku mohlo být s hosty hůř, Malý přiťukl za obránce na Zušťáka, jehož pohotovou a jedovatou střelu musel Houdek s vypětím všech sil odvrátit na roh. Domácí pak v obavě o výsledek zalezli a nechali hrát Domažlice, které toho využily. V 74. minutě měl Mužík velmi výhodnou pozici při přímém kopu. Střela z jeho kopačky se odrazila od břevna a míč do opuštěné brány uklidil Růžička – 1:1. Marně se domácí dožadovali u rozhodčí Simmerové odmávání offsidu, jelikož byli přesvědčeni, že dorážející hráč byl při střele už za obrannou linií. Zušťák ještě vyfasoval za protesty žlutou kartu a gól platil.

Domácí po vyrovnání znervózněli a v 88. minutě toho využil hostující Matas, který se zmocnil odraženého balónu a jeho střelu k tyči Satrapa propustil nešťastně do své brány – 1:2. Domácí se vrhli do útoku a Mašát hned za minutu mohl vyrovnat, ale jeho střela zpoza vápna šla těsně mimo. V 90. minutě pak ještě úřadoval asistent rozhodčího Martínek, tentokrát na druhé straně, když místo pokutového kopu po faulu na pronikajícího Malého odmával útočný faul.

Trenér Domažlic Stanislav Purkart: „Bylo to bojovné utkání, ve kterém jsme v prvním poločase nehráli dobře. Domácí nás předčili v agresivitě a chuti po vítězství. Zaslouženě šli do vedení, ale my jsme měli hru pod kontrolou. Hráče jsme upozorňovali na Zušťáka, jenže stejně nám dal gól. Do druhé půle jsme nastoupili s větší agresivitou a víc jsme se tlačili do šestnáctky. Vyrovnali jsme, soupeř trochu znervózněl a my přidali druhý gól. Naše vítězství bych označil za šťastné, zápasu by víc slušela remíza, ale chyba domácího brankáře při druhém gólu nám přidělila tři body. K diskuzi o vyrovnávacím gólu se nemohu vyjádřit, situaci jsem dobře neviděl."

Trenér Písku Jaroslav Kostka: „Hráli jsme doma, chtěli jsme získat tři body, bohužel nemáme ani jeden. V prvním poločase jsme zaslouženě vedli 1:0, kdybychom v první minutě druhé půle proměnili velkou šanci Honzou Zušťákem na 2:0, asi bychom zápas dotáhli do vítězného konce. Bohužel pak jsme inkasovali a nakonec prohráli. Ke sporné situaci po vyrovnávací brance se také nemohu vyjádřit, chytřejší budu až po zhlédnutí videa. Ale podle hráčů, kteří u toho byli, gólu předcházel jasný ofsajd, který rozhodčí Simmerová nezaregistrovala. Když jeden z našich nejzkušenějších hráčů z prvoligovými zkušenostmi Michal Mašát má po zápase v očích slzy bezmoci a Martinu Malému se se studem omlouvá soupeřův gólman, rozhodně v řízení zápasů není něco v pořádku a už by se s tím konečně mělo něco dělat. Ne že nás řežou venku, ale i doma. Další kapitolou jsou naše příbramské prvoligové posily. Huňa bojoval, ale Valenta toho moc nepředvedl. Jestli máme prohrát 1:2 nebo 1:3 je už jedno a raději budeme dávat přednost vlastním hráčům."

Kapitán Písku Jan Zušťák: „Na rozdíl od pomezní sudí jsem situaci při vyrovnávacím gólu viděl velmi dobře, a byl to jednoznačný ofsajd. Ta slečna vůbec netušila, o co při přímém kopu šlo. Při střele jsem vyběhl a hráči soupeře zůstali jednoznačně v ofsajdu. Určitě nás to ale neomlouvá, dnes jsme měli vyhrát. Ten gól, ale i druhý jsme si dali vlastně sami a tím Domažlice zaslouženě vyhrály. My měli zvýšit na dva nebo i tři nula. Spoléhat na to, že Zušťák bude pořád rozhodovat zápasy, je špatné. Za stavu 1:0 se spoluhráči zatáhli dozadu a já vepředu zůstal sám, tak se zápas nedohrává. K trestňáku před vyrovnávací brankou vůbec nemuselo dojít, kdyby Basaraba nepropadl na půlce a přerušil hru hned tam. Satrapa se podepsal na obou gólech, o druhém vůbec nemluvím. Jsou to mladí kluci, v jednom zápase zazáří, druhý pohřbí. Zápas jsme si prohráli sami, jestli budeme takhle pokračovat, za chvíli budeme v divizi." ⋌Jan Škrle

FC Písek: Satrapa – Hájovský, Holub, Basaraba (90. Krejčí), Motejzík, M. Malý, Mašát, Zušťák, Jendruščák, Valenta, Huňa.
Jiskra Domažlice: Houdek – Ružíčka, Bauer, Mužík, J. Malý (69. Došlý), Sladký, Bárta, Dvořák (90. Veselý), Bezděk (83. Strejc), Matas, Pyrka.
Branky: 42. Zušťák – 74. Růžička, 88. Matas. Rozhodčí: Schröter – Martínek, Simmerová. ŽK: 2:2 (4. Basaraba, 74. Zušťák, 83. Malý – 77. Růžička). Diváků: 310. ⋌(jšk)