Chomutovský trávník byl i po deštivé noci dobře připraven a obě mužstva tak mohla hrát svoji hru. Lépe odstartovali domácí, kteří si hned v úvodu vypracovali dvě vyložené šance.

Největší měl z trestného kopu Smrž, obrana Roudnice ale jeho pokus odvrátila na rohový kop. Na první gól čekali fanoušci přesto jen do třinácté minuty. Domácí hráč byl faulován v pokutovém území a rozhodčí nařídil pokutový kop. Ten bezpečně proměnil Vít Pavlíček a otevřel skóre – 1:0.

,Hned vzápětí ale mohlo být vyrovnáno, střela roudnického Kučery ale skončila těsně vedle. Zbytek poločasu se nesl v duchu rychlých útoků z obou stran, střelcům ale chyběla přesnost a tak se skóre již neměnilo. V úvodu druhého poločasu se musel vytáhnout chomutovský brankář Štěpnička, který opět předvedl skvělý zákrok ze své sbírky.

Hosté byli v té chvíli aktivnějším týmem, při snaze o vyrovnání ale zapomněli na zadní vrátka. Nepozornosti obrany využil bojovný Nádeníček, který překonal brankáře Brauneise – 2:0. Domácí Smrž si ještě vyzkoušel dva trestné kopy, oba jeho pokusy ale mířily nad branku soupeře.

Závěr patřil opět hostům, kteří si vytvořili převahu, domácí obrana ale dramatizaci utkání odmítla. Chomutov tak zvítězil popáté v řadě a utíká hrozně sestupu. Další utkání odehrají svěřenci trenéra Pavlova 19. května na půdě Kladna. O týden později se představí na domácím stadionu proti Chrudimi.

FC Chomutov – SKK Roudnice nad Labem 2:0 (1:0)
Branky: Nádeníček, Pavlíček. Rozhodčí: Berka – Henách, Štěrba. ŽK: 1:1. Diváci: 310.

FC Chomutov: Štěpnička – M.Smola, Hyneš, Švec, Kejha – Smrž, Doksanský, Pikl, Pavlíček – Tomáš Smola, Nádeníček. Střídali: Dubský, Kwame, Gibala.