O tom, že ani na čtrnáctý pokus neudrží Kladno venku čisté konto, se postaral domácí Malý, jehož volej na zadní tyči mířil do protipohybu brankáře Víška (35.). Gólová akce měla zrod u postranní čáry, kde Čížek nedohrál souboj a po následném centru Švambera nestihl pokrýt zakončujícího hráče.

Byl to ale střední záložník hostů Čurda, jenž mohl první pohnout ukazatelem skóre. Po narážečce šel z půlky sám na brankáře Drápela, balon ale píchnul kolem něj jen těsně vedle. Mez i tři tyče se netrefil ani Tóth. „V první části jsme byli ustrašení," přiznal kladenský asistent Karel Příhoda. Po obrátce měl výkon hostů stoupající tendenci, ovšem bez brankového efektu.

Podle Příhody se potvrdilo, že v Písku je čeká horká půda. „Rozhodčí v tom uměli chodit, moc nás nepouštěli do hry," konstatoval. Písecký kormidelník Zbyněk Busta řekl, že jeho týmu patřil první poločas, v němž měl možností na víc než na jednu branku. „Ve druhém ale Kladno přebíralo iniciativu a závěr vyzněl jasně v jeho prospěch," uznall kouč Jihočechů.

Dále uvedl, že z jeho působení v Kladně se nedalo čerpat. „Pan Drahokoupil i jiní trenéři sestavu obměnili. Někteří hráči tady nebyli, další hráli na jiných postech. Rád jsem je ale viděl, byli fajn parta," uvedl Busta, který ve vzájemných zápasech obou týmů získal plný počet bodů.

Včetně nesmírně cenných sobotních. Jeho mužstvo už poslední nebude.

Písek – Kladno 1:0 (1:0).

Branka: 35. Malý. ŽK: Malý, Krejčí - Skořepa. Rozhodčí: Tereba.

SK Kladno: Víšek – Tenkl, Rendla, Jaráb, Švambera (80. Samek) – Čížek, Rada, Čurda, Sus (T. 46. Rouček) – Tóth (60. Roubal), Skořepa.