Soupeřem bude jeden z nejslabších týmů jara Karlovy Vary. Více než výsledek utkání ale fanoušky jen pár dní před vypršením termínu pro podání přihlášek do nového ročníku zajímá budoucnost ovčárského fotbalu, který podle všeho ve třetí lize skončí.

„Stále není definitivně známo, kolik mužstev z ČFL sestoupí, nebo odstoupí. Podle zákulisních kuloárů odstupují všechna béčka, a černý Petr tak padne na Letohrad. Další neznámou je Sokol Ovčáry, který spekuluje s krajským přeborem," dozví se návštěvníci dnešního zápasu z tradičního klubového zpravodaje.

Aktuálně šestý Sokol, který před poločasem sezony navždy opustil prezident a sponzor Stanislav Ondrák, tak nejspíš čeká ve třetí nejvyšší soutěži už jen poslední čtyři zápasy – po duelu s Vary pojede do Hlavice, pak si doma hned následující středu předehraje duel s béčkem Liberce a své tříleté účinkování zakončí v České Lípě.

„O budoucnosti kopané v Ovčárech máme ještě tuto sobotu nějaká jednání, tak se nechte překvapit," vzkázal sekretář Sokola Dušan Kudela s tím, že klub poskytne další informace po utkání s Vary.

Proti Západočechům budou domácí potvrzovat bod za bezbrankovou remízu, kterou před týdnem přivezli po kvalitním výkonu z horké půdy plzeňské juniorky.

To hosté jsou na tom podstatně hůř. Z posledních šesti zápasů si odnesli skóre 2:21, z celého jara pak pouhých jedenáct bodů. Naposledy svěřenci trenéra Dreiseitla doma podlehli Královu Dvoru 0:2 a v tabulce klesli na třináctou příčku, a to už mají předehraný závěrečný duel s Hlavicí.

Utkání, ve kterém je tak Sokol favoritem, má výkop v 17 hodin.