FK Pardubice - TJ Jiskra Domažlice 5:0 (4:0)

Lepší vstup do zápasu si domácí ani nemohli přát. Již v páté minutě střílela zimní posila z Ovčár Dittrich, ale vedle. V 10. minutě však zahrával trestný kop Jeřábek a jeho centr do vápna usměrnil do vlastní branky Braun - 1:0. Za dvě minuty mohl zvýšit posila z druholigové Vlašimi Norek, ale Houdek byl proti. Ve 13. minutě vybojoval míč Rešetár, našel Jeřábka, který dal ideální přihrávku na nabíhajícího Dittricha, ale Houdek jeho šanci zlikvidoval. Ve 31. minutě pak zahrával trestný kop Kudrna, jeho centr způsobil závar před brankou hostů, který ukončil gólovu střelou zblízka Přibyl - 2:0. Ve 39. minutě zahrával opět Kudrna tentokrát rohový kop, míč prolétl až na zadní tyč, kde stál připravený Přibyl - 3:0. Ve 43. minutě domácí hosty dorazili čtvrtým gólem, kdy míč putoval po ose Rešetár - Hundák - Kudrna, kdy posledně jmenovaný prostřelil v koncovce Houdka a uzavřel poločasové skóre již na 4:0!

Ve druhé půli si již domácí celek udržoval vysoké vedení, nikam se nehrnul, ale dvě velké šance pardubičtí po hodině hry neproměnili. V 85. minutě pak domácí rozehráli roh a následný centr na zadní tyči dostal do branky Prorok - 5:0. Největší a prakticky jediná velká příležitost hostů se zrodila v 88. minutě, kdy zahrával Mužík trestný kop z ideální vzdálenosti, přes zeď přesně k tyči, ale Shejbal skokem vytlačil míč na roh a čisté konto si již sebrat nenechal.

Podrobnosti a ohlasy v pondělním vydání Domažlického deníku!

Fakta - branky: 10. vlastní (Braun), 31. Přibyl, 39. Přibyl, 43. Kudrna, 85. Prorok. ŽK: 1:2 (Dittrich - Bauer, Leitl). Rozhodčí: Koval z Prahy (Černý, Ulrich). Delegát: Brutar ze Sezemic. Diváků: 450.

Sestavy - FK Pardubice: Shejbal - Přibyl, Prorok, Šejvl, Norek - Hundák (62. Petrus), Jeřábek, Kudrna, Rešetár (82. Javůrek) - Dittrich (73. V. Kakrda), Brychta.

Jiskra Domažlice: Houdek - Jendruščák (76. Strejc), Braun, Bauer, Mandous - Kovařík (62. Leitl), Matas, Javorský, Mužík - Veselý (58. Došlý), Bárta.