První moment, který výrazně zamíchal kartami na hřišti, přišel už v deváté minutě. Hostující Radouš vyrazil rukou míč směřující do brány, následovala červená karta a penalta. Hyka s ní ale nenaložil podle domácích představ, nechal vyniknout brankáře Mrázka a odstartoval marné dobývání soustředěné chrudimské defenzívy.

Další vzruch přinesla až 58. minuta, to rozhodčí Kučka odpískal po střetu domácího Svobody s jedním z obránců soupeře ve prospěch Sokola druhou penaltu, tentokrát zdaleka ne tak jednoznačnou. Horák ji ale na rozdíl od Hyky proměnil a domácí vedli.

Ne však dlouho. Mastík vymetl nechytatelnou křížnou ranou šibenici a domácí se museli snažit dál. Dočkali se v 82. minutě po spolupráci dvou střídajících hráčů Glasnoviče s Müllerem, který z bezprostřední blízkosti nepříliš pohledné utkání rozhodl. Vyrovnat už se hostům přes enormní závěrečnou snahu nepodařilo.

V době, kdy většina z více než tří stovek diváků sobotního duelu ČFL mezi Ovčáry a Chrudimí už byla na cestě k domovu a unavení hráči se pozvolna trousili z kabin, začalo v té domácí nečekané drama.

Jednadvacetiletý Marin Glasnovič, zimní posila domácího Sokola z pražského Motorletu, který si v utkání odbyl vítěznou mistrovskou premiéru v novém dresu, nedlouho po zápase zkolaboval. Podle domácích hráčů, kteří mu spolu s realizačním týmem poskytovali první pomoc, měl dokonce zapadlý jazyk. „V utkání dostal loktem do hlavy,“ shodovali se také. Ještě než na hřiště dorazila přivolaná záchranná služba, tak hráč nabyl vědomí a začal komunikovat. Přesto ho sanitka odvezla na vyšetření do mělnické nemocnice. V Ovčárech si nepřejí nic jiného, než aby byl v pořádku.

Ovčáry – Chrudim 2:1 (0:0)
Branky: 58. Horák z PK, 82. Müller – 66. Mastík. Rozhodčí: Kučka. ŽK: 2:1. ČK: 9. Radouš (Ch.). Diváci: 350. Ovčáry: Straka – Chalupa, Ondrák (90. Matějček), Studený, Horák – Cigánek, Mareš, Svoboda, Maršner (75. Müller) – Hyka (65. Glasnovič), Hašler.