Chodové však šokovali vysokým vítězstvím 5:1! Už v první půli vedli gólem Kovaříka 1:0, po obrátce domácí vyrovnali, ale mezi 71. a 76. minutou nastříleli Bezděk, Leitl a Bauer tři góly. Když potom střídající Veselý přidal pátou branku, bylo mezi hosty náležitě veselo.
„První poločas byl vyrovnaný, ani jeden celek se nedostával do šancí. Pomohl nám chytrý vedoucí gól Kovaříka," popsal první část hry trenér Domažlic Stanislav Purkart.

Střelecké galapředstavení v podání jeho svěřenců po přestávce se mu samozřejmě už zamlouvalo víc. „V úvodu nás Chrudim trochu přitlačila, dosáhla vyrovnávací gól a nevypadalo to pro nás dobře. Vydařili se nám však dva brejky, vstřelili jsme z nich dva góly, domácí museli hru úplně otevřít a to nám vyhovovalo. Přidali jsme další dvě branky," pochvaloval si kouč.

„Byl to výborný kolektivní výkon, který podpořila výborná hra obrany, která nám v poslední době funguje téměř bez chyby," dodal Purkart.

Mladíci plzeňské Viktorie zahráli doma v Luční ulici s favorizovanými Ovčáry kvalitní fotbal, ale brali jen bezbrankovou remízu. Šancí na vstřelení gólu měli dostatek, ale pálili s až příliš vychýlenou muškou.

„Bylo to velice kvalitní utkání. Soupeř se představil jako zkušený celek, s velmi dobře organizovanou hrou. Kromě jiných šancí jsme v úvodu druhé půle měli dvě stoprocentní brankové příležitosti a je velká škoda, že jsme je neproměnili," litoval plzeňský trenér Jiří Skála.

Svým svěřencům toho jinak příliš vytknout nemohl. „Předváděli jsme rychlou a kombinační hru, se kterou měl soupeř starosti. Svojí hrou až na hranici tvrdosti byl však hodně nepříjemný, proto můžeme být nakonec s bodem spokojeni," hodnotil plzeňský trenér Skála.