FK Mladá Boleslav B – Roudnice nad Labem 6:2 (3:0)
Předposlední domácí zápas si v ČFL hráči mladoboleslavského béčka užili. Bez dovolenkujících ligových hráčů, zato se šesti dorostenci v základní sestavě, nastříleli nováčkovi šest gólů. Muž zápasu Filip Rozsíval se blýskl přesnou trefou z velkého vápna už po půldruhé minutě hry. Byl to jeho první zásah za dospělé v životě, druhý přidal před přestávkou z penalty za nešikovnou ruku hostujícího Kratochvíla.

Stejně se dařilo Bočkovi, v 15. minutě gólově debutoval dorážkou Schubertovy střely, stejný hráč mu přihrával i na druhou branku po změně stran.

Roudnice byla první poločas zcela odevzdaná, po přestávce měla ale dobrou fázi a po perfektně provedeném protiútoku i snížila. Vzepětí hostů ale rázně utnuly tři boleslavské góly během 6 minut. Výborně hrající Schubert se trefil o tyč, pak nahrál již zmíněnému Bočkovi a na 6:1 zvýšil z 20 metrů obránce Tvrdý, mezitím ještě Rozsíval při sólu z půlky hřiště nevyužil možnost hattricku. Soupeř už jen kosmeticky snížil v nastavení z penalty.

„Dostali jsme dva rychlé góly, před poločasem pak přišel i třetí. Do druhé půle jsme udělali několik změn, podařilo se nám i snížit, měli jsme pár nadějných příležitostí, ovšem nic z toho. Domácí dali čtvrtý gól, po kterém bylo v podstatě hotovo. Z naší strany to bylo především v úvodu hodně laxní, s takovým přístupem se zkrátka na této úrovni nedá hrát. Musíme to v týdnu s hráči probrat," poznamenal trenér Roudnice Karel Zuna.

Ten si dobře uvědomuje, že jeho svěřence nečekají v závěru sezony snadní soupeři. „Hrajeme doma se třetími Kunicemi, pak jedeme na hřiště druhých Pardubic. Navíc nás ještě čeká Králův Dvůr, který se na jaře hodně zvedl."

Boleslav B: Hankić – Šimek, Charuza (71. Borovička), Šťastný, Tvrdý – Honc (69. Láncz), Sedláček – Rozsíval, Horák, Boček (81. Mehanović) – Schubert.

Roudnice: Brauneis (46. Pechatý) – Kala, Brhlík, Kratochvíl, Pícha – Vobořil, Kučera, Medek, Kmoch (46. Potočný) – Brožík (81. Mikas), Brandejs.

Branky: 2. a 43. Rozsíval, 15. a 70. Boček, 68. Schubert, 74. Tvrdý – 54. Potočný, 90.+1 Brandejs. Rozhodčí: Košan. ŽK: 1:2. Diváci: 112. Střely na bránu: 12:3. Rohy: 6:8.