Do Egypta jste odjížděli z tuhé české zimy. Jak příjemná byla teplotní změna?

Ani jsem nečekal, že ten kontrast bude takový, teploty byly přes třicet stupňů, bazén vyhřívaný, bylo to dokonalé, příjemná změna.

Jaké bylo ubytování, hotel a sportovní vybavení?

Myslím, že hotel Sunrise Select Royal Makadi patří k hodně luxusním, ubytování bylo bez problémů, mělo vysoký nadstandard. Ke sportování jsme využívali i krásné zelené plochy v parku, využívali jsme posilovnu, bazén, různé doplňky. Hráči se dostavovali k tréninkům včas, bez jediného problému. Kromě tréninků jsme si užili i zábavy, vše bylo v pohodě jak ze strany hráčů, tak i hotelu. Pro mě to bylo nejlepší soustředění za deset let, co jsem v Králově Dvoře.

Co bylo náplní tréninků?

Samozřejmě jsme se hodně zaměřili na sílu a vytrvalost. Využívali jsme posilovnu, měli jsme také koordinační cvičení, dále vytrvalost a běžecké i krokové variace. Každé ráno v osm hodin jsme měli povinné plavání. Jsem rád, že se nikdo do ničeho nemusel nutit. Například při plavání se někteří ale hodně nadřeli. Jeden trénink jsem jim zpestřil také pahorkem, protože jsem poblíž hotelu našel odpovídající písečný vršíček.

Kdo vyhrál nejsledovanější soutěže, které jste před odjezdem avizoval?

Soutěží jsme měli hodně. například ve volejbale jsem hrál v družstvu, které patřilo k favoritům. Tady se ale nemohu pochválit, protože jsme zklamali a zvítězili mladí. Já osobně jsem si pak spravil chuť se Sabouem na kurtu, když jsme porazili v tenise Grubnera se Šilhanem.

V Egyptě to vcelku vře, jak to vypadalo ve vašem letovisku?

To tam ti lidé ani neví. Tato oblast Madinet Makadi je pětatřicet kilometrů od letiště v Hurghadě. Oni si to tam hlídají, jich se to vůbec netýká, protože žijí z cestovního ruchu. Navíc si nás jako fotbalové mančaftu hodně vážili.

Po návratu jste sehráli vítězný zápas na Meteoru. Jaký byl návrat do zimy?

Měl jsem z toho docela strach, protože když jsem slyšel, že je tady přes deset stupňů mrazu, tak šlo o to, aby někdo neonemocněl. Ale v neděli bylo na nule, takže to vcelku šlo.

Meteor jste porazili 2:1, jak to vypadalo?

Měli jsme dost solidní pasáže. Vedli jsme po centru Procházky, kdy dal Sabou na 1:0, pak Meteor vyrovnal. V poslední minutě přišel faul na Veinlicha a Petr z penalty dal na konečných 2:1.

Jaký je další program Králova Dvora?

Nyní nastává realita, v pondělí měli hráči volno, pak je každý den na programu trénink. V sobotu nás čeká tradiční turnaj v Příbrami, pak už začne příprava se silnějšími soupeři, například s Ústí nad Labem a Sokolovem.