ROUDNICE N. L. – KRÁLŮV DVŮR 3:0

Na první gól se v Roudnici čekalo do 11. minuty. „Upozorňoval jsem, abychom nefaulovali kolem šestnáctky," zmínil Kučera. Jenže této rady se Králodvorští nedrželi a domácí kopali přímý kop z rohu šestnáctky. Hrdličkovu střelu by Michňa chytil, kdyby mu ovšem jeden z domácích hráčů neskočil na záda. Takto zaplul míč do sítě a bylo to 1:0.

Cábelíci pak mohli vyrovnat. „Měli jsme šance, nedali jsme. To je u nás stará písnička," zmínil Kučera. Zmínit můžeme třeba pokus Nováka, který šel těsně vedle tyče. Po půlhodině hry pak domácí nastřelili tyč, v závěru poločasu již Roudnice své vedení pojistila. „Tečovaná střela od tyče. Brankář neměl šanci," zmínil ke druhému gólu trenér cábelíků. Ten o půli sáhl ke dvěma střídáním. Snížit se ale Královu Dvoru nepovedlo, i když šance hosté měli.

„Za stavu 2:0 jsme například šli čisté sólo," doplnil Kučera. Deset minut před koncem mohl Králův Dvůr vrátit do zápasu Dochtor, gólman Pechatý se ale vytáhl. To již cábelíci hodně otevřeli hru. Snížení ale nepřišlo. Naopak minutu před koncem Roudnice upravila na 3:0. „Bylo to přečíslení, krásně si to připravili na velké vápno a následně střela k tyči," popsal třetí branku trenér Králova Dvora. Zápas tedy skončil výsledkem 3:0. „O nějaké procento byli domácí lepší. Výsledek ale neodpovídá. Asi jsme měli prohrát o gól," dodal trenér Miloslav Kučera.
Králodvorští fotbalisté zakončí letošní sezonu již o nadcházejícím víkendu.

Poslední mistrovské utkání s Českou Lípou odehrají cábelíci na svém hřišti netradičně v sobotu od 15 hodin.

Branky: 11. Hrdlička, 39. a 89. Kučera. Rozhodčí: Košan. Poločas: 2:0. ŽK: Medek – Toporčák, Fulín, Brusch. Diváci: 155.

Králův Dvůr: Michňa – Procházka, Šilhavý, Rada (46. Brusch) – Petr Fulín (46. Květoň), Frydrych, Toporčák (82. Gnenegbe), Novák J. – Novák, Dochtor.

SK Roudnice nad Labem: Pechatý - Brhlík, Vaněk, Kratochvíl "C", Pícha, Medek, Kučera, Vobořil, Hrdlička, Brandejs, Brožík. Náhradníci: Kmoch, Potočný, Mikas, Kala, Novák, Macháček, Brauneis.