„Máme za sebou velmi náročnou sezonu a restartovat znovu myšlení hráčů na vítěznou vlnu bylo zatím to nejtěžší. A zejména v úvodním poločase proti Kunicím to bylo vidět. A vzhledem k tomu, že máme za sebou jen týden tréninku, dalo se očekávat, že rozjezd bude pomalejší. Ale třeba zápas se Žižkovem mě potěšil, hráli jsme velmi dobře a i proti tak silnému soupeři jsme si dokázali udržet velkou herní kvalitu a útočný styl, který tady za mého působení praktikujeme," uvedl Veselý.

Do zápasu naskočili i nováčci – Dudka, Michal Sedláček a Neuberg. Jsou to jediní hráči, které budete zkoušet?
,,Napřed si musíme říci, že jsme hráli celé jaro bez špílmachra Honzy Novotného a vyrovnat se s takovou ztrátou nebylo lehké. Zranění stopera Šourka a střelce Michálka v závěru sezony pak náš kádr ještě více rozložila. Proto jsme vyhlíželi dostupné posily a vytipovali tyto hráče. Michal Sedláček by měl být režisérem ofenzívy a standardních situací, Dudka je tvořivý ofenzívní hráč s překvapivým řešením finálních situací a stoper Neuberg již svou kvalitu v této soutěži prokázal. Na pozici stopera ale zkoušíme i Martina Šťastného a v přípravě jsou i další hráči. Samozřejmě se držíme toho, že změn nesmí být tolik, pokud se nám v loňské sezoně tak dařilo, letní pauza je krátká a není moc prostoru na zapracování nových akvizic. Prioritou číslo jedna ale bude udržení kanonýra Štočka, o kterého je eminentní zájem ve vyšších soutěžích. On je lídrem naší ofenzívy i tím nadstavbovým hráčem, který dokáže zápasy rozhodovat."

Ve vašem týmu došlo ještě k jedné změně, a to na postu asistenta. Radka Kulhánka nahradil Lukáš Hartig. Jak se na tuto spolupráci těšíte a co od ní očekáváte?
,,Jméno Lukáš Hartig budí respekt ve fotbalovém dění, je to pan hráč, který se vypracoval mezi evropskou elitu z ničeho. Ví, že za jeho cestou bylo ohromné úsilí, byly dny v jeho kariéře, kdy to opravdu neměl jednoduché. Je to charakter, který má hráčům co dát. Navíc je s Kolínem spjatý, bude vlastně v roli hrajícího asistenta, tedy pokud mu to jeho zdravotní stav povolí. Na spolupráci se těším a věřím, že bude stejně tak dobrá jako s Radkem Kulhánkem."

Do přípravy nenaskočili marodi Novotný, Michálek a Šourek. Jak to vypadá s jejich zdravotním stavem? Stihne některý z nich podzimní část?
,,Ani jeden bohužel podzim nestihne. A je to obrovská škoda, protože to všichni jsou hráči, kteří patří mezi naše opory."

Před několika dny jste zahájili přípravu na nový ročník, ale vraťme se ještě k tomu loňskému. Vy jste jako nováček skončili na solidním druhém místě a téměř do posledního kola bojovali o postup do druhé ligy. Nakonec to ale nevyšlo. Jaká byla sezona z vašeho pohledu?
,,Sezonu hodnotíte zejména vy novináři průběžně po každém utkání a co jsem četl, tak byla dobrá (smích). Ale vážně. Byli jsme nováček a rozhodně neměli od vedení za cíl postoupit. Přitom jsme skoro do posledního kola o tuto metu usilovali. Já to viděl jako správné. Hráči pochopili naší filozofii, hráli jsme i na hřištích soupeřů kombinační a útočný fotbal, který se musel líbit. Stali jsme se druhým nejofenzívnějším týmem soutěže, máme nejlepšího kanonýra celého Česka (Jan Štoček – pozn. red.), nejméně krát jsme prohráli (4x – pozn. red.). Já osobně mám rád výzvy, a my jsme byli jen kousek od postupu. Spíše jsem ale rád, že budujeme postupně konkurence schopné mužstvo."

Našel byste na loňské sezoně nějaké zápory?
,,Vážná zranění našich hráčů! A poté všeobecný český negativismus. Já jsem totiž optimista a snažím se i hráče nezatěžovat negativní myslí. I když prohrajeme, nepitváme se v tom tak dlouho jako jiní, ale hledíme znovu k úspěchům. Jen to tě totiž může posouvat dál."

Jaké jste měl ohlasy na vystoupení Kolína v ČFL?
,,Já jen dobré a vy? (smích). A vidíte, to souvisí s tím náhledem každého jednotlivce. Já slyšel, že to byla po postupu do druhé ligy v ročníku 2000/2001 druhá nejlepší sezona v historii tohoto klubu. Já jen chci slíbit, že spolu s vedením a hráči tady uděláme vše, aby takových sezon v Kolíně bylo více."

Sice jste skončili na nepostupovém druhém místě, ale dlouho to vypadalo, že byste mohli postoupit do vyšší soutěže, a to administrativní cestou. Spekulovalo se o tom, že střížkovská Bohemka nechce soutěž přihlásit. Nakonec ale druhou nejvyšší soutěž hrát bude. Jak jste prožíval toto období nejistoty?
,,Toto období bylo pro mě dosti hektické, neboť byla sice doba dovolených, ale já musel připravovat dva kádry. Jednak na třetí ligu a jednak i na druhou, protože tato varianta tady opravdu byla. Dokonce nás FAČR požádal o splnění licenčních podmínek na vyšší soutěž. Pokud jsme na to chtěli být připraveni, tak jsme museli pracovat. A že to nakonec Střížkov přihlásil jsme prostě vzali jako realitu."

Nakonec i vy sám jste si mohl polepšit. Prý se o vás zajímala druholigová Viktorka Žižkov. Nakonec z toho ale sešlo. Proč?
,,Nabídku Žižkova jsem po dlouhé úvaze odmítl."

Měl jste i jiné nabídky a co rozhodlo ve prospěch Kolína?
,,Upřímně se přiznám, že ano. Ale já věřil, že s Kolínem přeci jen proklouzneme do druhé ligy. A co rozhodlo ve prospěch Kolína? To je spousta faktorů, ten největší je kanonýr Honza Štoček, takových střelců tady totiž moc neběhá a mě se líbí naše spolupráce. Další je možnost budovat si tým i herní styl podle útočné filozofie, pozitivní atmosféra v týmu, a nesmím zapomenout na skvělé podmínky, které nám skýtá kolínský fotbalový areál. Ale samozřejmě také důvěra vedení, tu tady cítím a snažím se to Kolínu co nejpoctivěji vracet usilovnou prací."

Vše tedy zůstalo při starém. Bude to platit i ve spolupráci s Mladou Boleslaví, že by Kolín byl nadále farmou?
,,Nemám rád toto moto, že vše zůstalo při starém (smích). Naopak věřím, že zase něco nového a krásného může začít. Co se týká spolupráce s Mladou Boleslaví, ta fungovala velmi dobře a bude pokračovat. Mít za zády takhle silného a ambiciózního partnera vidím jako silné spojení. Ale zdaleka nespoléháme jen na ní, naopak máme kvalitní kádr a budeme se jej snažit opět jen citlivě doplňovat."